Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az angolban mikor van sima...

Az angolban mikor van sima múlt, és mikor van a have/has been-es múlt?

Figyelt kérdés

2017. máj. 24. 14:45
1 2
 1/20 anonim válasza:
18%
Gondolom Present Simple és a present perfect-re gondolsz present simlet akkkor használunk (az -ed igeidő), ha a cselekmény a múltba történt egy határozott időpontba pl: I play football last week. Present perfectet akkor használunk, ha a cselekvés még kihatással van a múltra pl:I have played football azaz fociztam (de még mindig szokotam focizni). Remélem erre gondoltál.
2017. máj. 24. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Példák:

I wanted to visit the Louvre when I was in Paris.

My parents have been to all European countries.

I didn't want to disturb you because I saw that you were busy.

They moved to this huge house two years ago.

How many times have you seen this film?

My sister has wanted to become an actress since she was three.

I haven't told him the good news yet.

My brother started learning German last summer.

We haven't met since I moved abroad.

They were stuck for two hours in that huge traffic jam yesterday.

She has been the happiest person in the world since her first book was published.

He has had at least five jobs since 2010.

Your father has just arrived. Go and tell him what you did.

They stayed in Budapest for a week and then they went on to Berlin.

I have stayed in this hotel at least four times so far.

2017. máj. 24. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
89%

I phoned Mary 2 minutes ago. VS I have just phoned Mary.

He went to Canada last summer. VS Have you ever been to Canada? / I have been to Canada twice.

I bought a new bike. (just telling what I did in the past.) VS I have bought a new bike. (With this sentence I actually want to express that I have a new bike now.)

Simple Past: yesterday ; ago ; in 1990 ; the other day ; last ...

Present Perfect: just; already; up to now; until now / till now; ever; (not) yet; so far; lately / recently

2017. máj. 24. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
56%
A sima múlt past simple, akkor kell használni ha a múltban történt és meg van határozva hogy mikor. A másik a present perfect, ami kihat a jelenre, szóval még mindig csinálod. Pl: I have been driving for hours. Bár nem a kedvenc igeidőm...
2017. máj. 25. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
0%

Szerezd be Dohár Péter könyvét.

Abba le van írva, ne itt kérdezgesd, mert össze-vissza beszélik.

2017. máj. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Emiatt ne vegyél újabb könyvet! Használd azt, ami már megvan!
2017. máj. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

I saw the film last night. - Past Simple, mert tudjuk, hogy mikor.

I have seen the film. - Pres. Perf., mert nem tudjuk, hogy mikor.

2017. máj. 27. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim válasza:
21%

Az összes eddigi válasz hibás.


Ha meg van adva az idő, akkor FOLYAMATOS múlt kell: I was reading a book at 9 pm. (Olvastam egy könyvet este 9-kor).


Az egyszerű múlt akkor kell, ha nem fontos a múltbéli cselekvés ideje, sem kihatása a jelenre. Pl. I slept for 9 hours yesterday (9 órát aludtam, de nincs odaírva, hogy most nem vagyok fáradt stb.).


Present perfect akkor kell, ha a múltbéli cselekvésnek fontos kihatása van a jelenre: I have eaten a lot. (Sokat ettem > most nem vagyok éhes).

2017. máj. 31. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
8-as, akkor szerinted helytelen az a mondat, hogy "I went to bed at ten."? Nem nyert. Semmi baj vele.
2017. máj. 31. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim válasza:
Ki mondta, hogy rossz? A folyamatosságot fejezi ki, ha épp 10-kor aludtál, azt viszont így KELL mondani: "I was sleeping at 10". És azt a te általad írt módon nem fejezheted ki. Vitatkozhatsz, de ez így helyes.
2017. máj. 31. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!