Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az angolban mikor van sima...

Az angolban mikor van sima múlt, és mikor van a have/has been-es múlt?

Figyelt kérdés

2017. máj. 24. 14:45
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Kezdjük ott, hogy: ki beszélt folyamatos múltról?
2017. jún. 1. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim válasza:
Pont te, de semmi baj, elnézem.
2017. jún. 1. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Azt nézted el, de nagyon, hogy egyáltalán mit írtál te, meg mit én, úgyhogy kár is rád tovább szót vesztegetni.
2017. jún. 2. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Mondjuk én is kétszer átolvastam az egészet, hogy #12 mire gondol, de nem találtam semmit. :)
2017. jún. 2. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim válasza:
Mondjuk arra, hogy ahol idő van meghatározva (és ennek jelentősége is van a mondat szempontjából), oda FOLYAMATOS múlt kell? De ha nem látjátok ezt be, akkor tényleg hagyjuk is. További jó "angolozást"!
2017. jún. 2. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Én most tanulom és én írtam Dohárról.

Az a baj, hogy a könyvek se egységesek.

Másrészt azért hozta fel(gondolom) a folyamatos múltat, mert így jobban lehet szemléltetni, sokkal érthetőbb.

Aztán ott van az is, hogy tényleg azt írják nem egy helyen, hogy ha van időpont, akkor leginkább folyamatos múlt.

2017. jún. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

"Az angolban mikor van sima múlt, és mikor van a have/has been-es múlt?"


Ha ez az eredeti kérdés, akkor pont annyi rá a leghasznosabb válasz, hogy ha ott az időpont, akkor sima múlt, ha nincs megadva, hogy mikor történt, akkor pedig a másik. Slussz.

2017. jún. 2. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Még #17 megjelenése előtt kezdtem írni, csak elvonta a figyelmemet a tévében a Tom és Jerry:

Aha. Csakhogy, két dologról van szó.

Először is az egyszerű tényről, hogy "ki beszélt folyamatos múltról?", kérdi #11, és az, hogy "pont te", az meg nem igaz. Mivel #11-nek addigi hozzászólásai a #6, #7 és #9, azokban meg folyamatosról nem esik szó. Miként a kérdésben sem.

Másodszor is a folyamatos múlt sajátosságairól. Idézném #8-ból a kijelentést: "Ha meg van adva az idő, akkor FOLYAMATOS múlt kell".

Hát, idéznék Murphyből, amely szóval egy elismert és híres nyelvtani gyakorlókönyvet azonosítunk:

Yesterday Karen and Jim payed tennis. They started at 10 o'clock and finished at 11:30. So, at 10:30 they were playing tennis.

Nem tudom, vili-e a simple past és a past progressive használata ebben a kis leírásban? Mert ugye nem az időhatározó léte vagy nem léte a lényeg. Hanem az, hogy a cselekvésre mint folyamatra tekintünk, vagy nem. Emlegetett Dohárban ugye a vonal felett a nyíl...

Más példák, máshonnan:

We ate at 5pm before the show...

We woke at 6:30 every morning...

By the time we emerged at 10 the boat had crossed...

Igaz, hogy #8-beli kijelentés finomodott a #10-ben: "A folyamatosságot fejezi ki, ha épp 10-kor aludtál, azt viszont így KELL mondani"

Ja, de ennyi erővel azt is ideírhattam volna, hogy a Nap keleten kel. Szintén nagy igazság, szintén semmi köze semmihez.

2017. jún. 2. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Én vagyok a doháros :D

Én úgy értettem, de ezek szerint nem jól fogalmaztam, hogy akkor játszik a folyamatos, ha a cselekmény is az, nem pedig kezdésről van szó.

Tehát mint itt is, hogy a 10 30 az folyamatos.

Szal ha azt mondom, hogy 11 órakor aludtam, olvastam, filmeztem, rajzoltam, az mind folyamatos lesz.

Meg olyankor van még folyamatos, hogy i was drinking all night/all day stb tehát az időhatározóból lejön, hogy nem egy pillanat volt.

Amúgy meg szarok bele, fél évvel ezelőtt ennyit se tudtam :D

2017. jún. 2. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
Megnyugtatom a kétkedőket, engem sem igazán érdekelnek a reakciók, meg hogy ki mit gondol. Én megtanultam helyesen angolul, ez a lényeg. Aztán erre ki mit mond, az az ő dolguk.
2017. jún. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!