Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen idegen nyelvet tanuljak...

Milyen idegen nyelvet tanuljak meg harmadiknak, angol és francia mellé?

Figyelt kérdés

(Jövőre egyetemista leszek, szociológia szakon, csak említésképp.)

Úgy érzem, hogy a nyelvtanulás az egyik erősségem és szeretném kihasználni ezt a tulajdonságom.

Angolból C1 szint körül vagyok,

Franciából B1, de ezt természetesen feltornázom majd B2-re. A németen gondolkodtam.

Mit tanácsoltok, melyik nyelv lenne kamatozó a jövőben az angol és francia mellé?


Előre is köszönöm a válaszokat. :)



2017. máj. 25. 10:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A német jó választás lenne.
2017. máj. 25. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Pelenkásfiú ***** válasza:
92%

Attól függ, hogy mi a célod vele...

Akár még az orosz vagy a mandarin is jó választás lehet. Vagy spanyol.

2017. máj. 25. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
88%

Én a spanyolt ajánlanám neked személyes tapasztalatból.

A spanyol nyelv a B2-es szintig egy nagy nudli, főleg ha van nyelvérzéked. Könnyen tanulható, a kiejtés egyszerű és sok minden ismerős lesz neked a nyelvtanban, ha tanultál már franciát, a szavak pedig sokszor azonosak az angollal.

Valamint, ha az Egyesült Államok felé nyitni szeretnél az életedben, nagy előnyöd lenne, ugyanis, ha az Államokat és Kanadát nézzük, az angol, a francia valamint a spanyol a három domináns nyelv. :)

Bár ha csak európai látókörben nézed a dolgokat, akkor valóban a német lenne az egyik legjobb választás, de világviszonylatban szerintem a spanyol sokkal hasznosabb lenne.

2017. máj. 25. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
87%
Német
2017. máj. 25. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

#3 telitalálat, Kanada felé kacsintgatok. :) (Vancouver)

2017. máj. 25. 23:24
 6/7 A kérdező kommentje:
(Ment a zöld kéz mindenkinek)
2017. máj. 25. 23:24
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

ha Vancouver, akkor a japán/kínai is egy jó (ellenben eléggé nehéz) ajánlás, ugyanis a környéket felvásárolják a gazdag ázsiaiak (tudom, 1 évet voltam Albertában, BC határhoz közel, és eléggé sok vancouveritől hallottam)


amúgy ha tényleg Észak-Amerika a cél, akkor a német helyett a spanyol

2017. máj. 28. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!