Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A német és az osztrák mennyire...

A német és az osztrák mennyire érti meg egymást írásban?

Figyelt kérdés
2017. máj. 26. 18:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Teljesen. Szóban is.
2017. máj. 26. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
szerintem a svájciak is idevehetoek, oket is megertik. Ez kb hasonlo, mint, hogy a nejem szlovak, o megerti a csehet, a lenygelbol is sokat es valami meg az oroszbol is hasonlo.
2017. máj. 27. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hacsak nem nyelvjárásban ír

(az osztrák)

2017. máj. 27. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Tökéletesen értik egymást, csak mert van 1-2 kifejezés, ami eltér a nyelvükben. Én ugyanazt a general német nyelvet használtam mindkét félnél, és nem volt semmi gubanc. Max. szóban, a nagyon vidéki osztrák tájakon lehet nehézség, az időseknél (szóban).


Plusz, az akkori (észak)német nemzetiségű és anyanyelvű párommal elég sok időt töltöttünk, plusz dolgoztunk Ausztriában, és sem szóban, sem írásban nem találkozott ilyen problémával.

2017. máj. 31. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!