Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Most elkezdjem tanulni a...

Most elkezdjem tanulni a spanyolt? (később szeretnék Spo. -ban élni.

Figyelt kérdés
(Amúgy 7 évig tanultam németet,2 évig angolt. A németet kifejezetten nem szeretem az angolt eddig még igen[mondjuk ezt biztosan meghagyom]. Azon gondolkodom, hogy a németet leadom és az angol mellé felveszem a spanyolt vagy inkább folytassam főnyelvként a németet és 2. angol és melléje spanyolt is?
2010. máj. 17. 15:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát hogyha a németet nem szereted, és nem is tudod(ezt nem írtad), akkor lehet, hogy érdemes lenne valami olyat tanulnod, amit szeretsz is. A spanyol itt európában nem ér valami sokat, mint a német, de hogyha spanyolországba szeretnél élni majd, akkor hasznos lesz számodra. Viszont a spanyol állítólag egy nagyon könnyű nyelv, és aki tud már angolul, annak nem kell túl nagy erőfeszítés hozzá, hogy megtanulja, meg persze sok szó egyezik az angollal :)
2010. máj. 17. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

sok szó egyezik az angollal a spanyolban?? hááát...annyira nem vettem észre.

viszont tényleg nem vészes a spanyol...a múlt idők nehezek, meg hát nem hallod annyit, mint az angolt, nem folyik a csapból, de ha Spanyolo.-ban akarsz majd élni, akk mindenképp kezd el!

2010. máj. 17. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Jó, annyira nem sok, inkább a franciában néhány, de valóban nem érdemes arra alapozni...viszont hogyha tudsz spanyolul, akkor az olasz, román és francia nyelvet nagyjából megérted írásban, és akkor már egyszerűbben megtanulhatsz egy másik újlatin nyelvet is esetleg. Viszont mindhárom nyelven vannak filmek, az nagy előny a nyelvtanulásban.


első

2010. máj. 17. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Aki pl. felsőfokon tud angolul, az a spanyol szavak majdnem felét ingyen kapja. A spanyol igeidők rendszere majdnem azonos az angoléval, egy-két dolog különbözik (mondjuk az angolban nincs pretérito anterior és imperfecto de subjuntivo, ami ugye a spanyolban nagyon fontos, de ezeket nem nehéz megtanulni). Úgyhogy angol után elég könnyű a spanyol, szemben a némettel, ami sokkal nehezebb és az angoltudás se könnyíti meg. Azt viszont nem tudom, miért akar valaki a 20-30%-os munkanélküliséggel sújtott Spanyolországba költözni, ahol az emberek a veséiket árulják, hogy valahogy pénzhez jussanak.
2010. máj. 18. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!