Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek, hogy döntsek?

Szerintetek, hogy döntsek?

Figyelt kérdés
Furcsán hangozhat, de nagyon nagy traumaként élem meg a második idegennyelv választást. Már első osztályos korom óta franciát szeretnék tanulni, és imádom a nyelvet és mindent ami francia, csak az a baj, hogy közel lakunk az osztrák határhoz és minden családtagok aztmondja, hogy tanuljak németet mert itt a határ és az hasznosíthatóbb, de én utálom a németet és félek, hogy nem tudnám olyan lelkesedéssel tanulni mint ahogy a franciával csinálnám. Szerintetek melyiket válasszam? Amelyiket mindig is szerettem volna és imádok azonban Mo.-n nem olyan hasznos, vagy tanuljam a hasznosabbat amit nagyon nem szeretek? (Eddig angolt tanultam és még mindig tanulok és tanulni is fogom, a második nyelv választását is eldönthetem)

2017. máj. 29. 22:23
 1/6 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem odaírni, hogy tanulnám a nem választott nyelvet magántanárnál csak nála nyílván nemtudnám olyan jól elsajátítani a nyelvet mint 4 éven keresztül mint egy gimnáziumban.
2017. máj. 29. 22:29
 2/6 anonim válasza:
94%
Mindig azt kell választanod, amit a szived diktál. Perszem a határ mentén élsz,, praktikusabb lehet a német... És mi van ha Franciaországban fogsz élni? Ja a család erre nem is mer gondolni. A francia is értékes magyarországon második nyelvként...
2017. máj. 29. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha most megvan a lelkesedés azt ne engedd hogy kiöljék belőled. Amit szeretsz csak abban lehetsz igazán sikres ! Persze vannak haszontalan dolgok de a francia cseppet sem az. Ha a németet csak kényszerből választod sohasem fogod megszeretni és szívvel lélekkel mindent bele adva tanulni.
2017. máj. 29. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
81%
A franciát tanuld a suliban, a németet elég külön, különben kínszenvedés lesz a gimiben még négy év.
2017. máj. 30. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
76%
Hacsak nem nyelvi tagozatban mész vagy épp nem fogsz ki egy nagyon jó tanárt a gimiben akkor magántanárnál ezerszer többet fogsz tanulni. Én mindenképpen oroszt szerettem volna a szüleim németet. KB a 2 oroszóráig élveztem a dolgot aztán megmutattam a tanár a foga fehérjét. Tanítani nem tudott, már rég elfelejtette a nyelvet de emberileg is silány volt. Négy év alatt semmit nem tanultam. A németesek meg 4 év után érettségiztek meg nyelvvizsgáztak. Persze ez egy adott iskola egy adott tanára. De ne várj túl színvonalas nyelvoktatást a gimiben akkor nagyot nem csalódhatsz. Sok sikert!
2017. máj. 30. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A nyelvet egész életedre tanulod, de nem egész életedben a tizenéveskori viszonyaid és lehetőségeid szerint fogsz élni. Magyarul szerintem az, hogy a határ mellett laktok, semmit nem jelent. Tanuld azt a nyelvet, amelyiket szeretnéd, és majd később tűnődhetsz azon, hogy mit tudsz vele kezdeni. Semmi nem zárja ki, hogy életed egy későbbi szakaszában szükségből megtanuld vagy megjöjjön a kedved a némethez, de per pillanat csak arra lenne jó, hogy egy életre megutáltasd magaddal. Egyébként magántanárral sokkal jobban lehet haladni kb bármiben, mint a gimiben.
2017. máj. 30. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!