Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Sok hasonló van, de ez mosz...

Sok hasonló van, de ez mosz konkrét? 1 év alatt nyelvvizsga hogyan?

Figyelt kérdés
Diplomához kellene angolból szűk 1 év alatt a nyelvvizsga. Felső tagozatban és középiskolában végig angolt tanultam, majd 4-esre érettségiztem. Sajnos nem volt túl jó az oktatás, eleve sok volt a hiányosság, és azóta csak felejtettem. Egyrészt megszólalni is nehezen tudok, de a legnagyobb probléma a hallásértéssel van. A konkrét ezzel kapcsolatos feladatoknál, és ha hozzám beszélnek, akkor is. Nyelviskolára, nyelvtanárra sajnos nincs pénzem. Hogyan tudnék otthon felkészülni? (max a legvégén keresek olyat, akivel lehet beszélni angolul). Nem 0-ról indulok, de nem tudom hogyan kezdjek hozzá... 1 év alatt lehetséges a középfokú? Milyen módszerekkel?

2017. jún. 2. 00:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

a hallásértésre én azt javaslom, hogy kezd el csinálgatni a középszintű érettségi feladatokat, hanganyaggal együtt mind fent van a neten, ugyan az csak B1 szint neked pedig B2 kellene, de én is ezt csináltam tavaly és bőven meglett a nyelvvizsga

próbáld a feladatsorokat 85% fölé tornázni, akkor menni fog a nyelvvizsga is

ha megcsinálsz egyet, javítsd ki, majd hallgasd vissza amíg ki nem érted a jó választ, ha végképp nem megy akkor fent van a szöveg, el tudod olvasni

plusz döntsd el, hogy milyen nyelvvizsgaközpontnál szeretnéd csinálni, csinálj meg több mintafeladatsort

én ajánlom a Társalkodót, szerintem nagyon barátságos én ott csináltam és jó tapasztalatom van vele és nem nehéz a magnó se :)

2017. jún. 2. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Motivacio kerdes. Nekem ket B2 kell a diplomamhoz, jovore vegzek, ugyhogy idoben legyek tavaly szeptemberben elkezdtem a masodik nyelvemet, es most aprilisban leraktam belole a kozepfokot, pedig az angolnal egy lenyegesen nehezebb nyelvet valasztottam. A lenyeg, hogy ne erezd ezt ilyen nehez feladatnak, persze hogy megoldhato! Plane angolbol kozepfokon. Sok filmnezes, onallo szovegalkotas, nyelvhasznalat es tanar nelkul is menni fog az. Nyelvvizsganak az Origot ajanlom majd. Nevetsegesen egyszeru volt a kozepfokujuk.
2017. jún. 2. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sokat segít ha zenét hallgatsz szöveggel és filmeket nézel angol felirattal. Ha többször is végighallgatod ugyanazt, kikeresed a jelentését akkor könnyen rögzül. Utánozd is amit hallasz, így a beszéd is könnyebb lehet. Persze az alap nyelvtani szabályokkal legyél tisztában, az fontos pl. a levélíráskor. Legyen a mindennapjaid része az angolozás, és akkor simán meglesz a középfok.
2017. jún. 2. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, tanácsokat. Azt tervezem, hogy nyelvtani feladatokat csinálok (Dohár Péter + Oxford nyelvtan), és filmet is nézek. Sőt, inkább sorozatot. Úgy gondoltam, hogy először angol hang-angol felirat, sokszor megállízva, szótárazva, majd azok megtanulása után újra megállítás nélkül, majd angol hanggal felirat nélkül. Így szerintetek jó? Sorozatnál egyébként az így jártam anyátokkal és a vikingek jutott eszembe.
2017. jún. 2. 23:06
 5/7 anonim ***** válasza:
Bárhogyan jó, csak csináld. De jó, ha a szöveg szintje be van lőve. És sokszor hallgasd meg ugyanazt, hogy már szóról-szóra értsed.
2017. jún. 16. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az elmúlt két hétben mit csináltál ezügyben?
2017. jún. 16. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Az elmúlt két hétben vizsgáztam, de elővettem a régi tankönyveim, hogy felfrissítsem a tudásom. Azt olvasgattam
2017. jún. 22. 10:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!