Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Elmernétek menni így angol...

Elmernétek menni így angol nyelvvizsgára?

Figyelt kérdés

Írásbeli teszteken rendszeresen hozom a 80-85%-ot, mennek az igeidők, a szókincs is rendben van, értem a magnót, de ami nem igazán megy az a függő beszéd meg a műveltetés.

Írásbelin talán még át lehet slisszolni, de szóbelin mennyire várják, hogy ezeket betoljam?

Vagy elég lenne, ha az alapot betanulom és ott rögtönzök valamit?

Tehát például nyaralásról van szó vagy bármiről és akkor jön hogy "My mom said:It was/wasnt a great program!"

Ez olyan univerzális, szinte mindenhová befér.


2017. jún. 2. 15:03
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
75%
Szóbelin életszerűtlen mind a függőbeszéd, mind a műveltetés. Egyszerű és folyamatos jelen, egyszerű és folyamatos múlt, egyszerű jövő, ezeket elég tudni, a szókinccsel lehet brillírozni. Az én nyelvtanárom azt mondta, ezek bőven elegek, ne menjek bele olyanba amiben nem vagyok biztos, mert azon csak bukhatok. Alap igeidők és jó szókincs, ez a titka.
2017. jún. 2. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Igazából érdekes, mert sógorom is kb ugyan ezt mondta és neki meg van a nyelvvizsgája, pedig ő se egy ász.

2017. jún. 2. 15:29
 3/16 anonim ***** válasza:
50%
eső vagyok. Nekem is megvan már vagy két éve:-)
2017. jún. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
75%
Én a vizsga elöttig egy héttel megszólalni is alig mertem, ahogy tudatosult bennem, h mindjárt vizsga elkezdtem beszélni. Igaz viszgén a feladatot se értettem, de beszéltem vmi h.lyeségről, természetes sima egyszerű jelenben. Majdnem max. pontot kaptam. Függőbeszédet elötte se utána nem tanultam meg, nem kell
2017. jún. 2. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm, jó ezt hallani :D
2017. jún. 2. 16:12
 6/16 anonim ***** válasza:
70%
Azért nem mindegy melyik vizsga. Hatalmas különbségek vannak az egyes nyelvvizsga központok között.
2017. jún. 2. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
75%
Akkora különbségek azért nincsenek. Függő beszéd meg műveltetés nélkül is meg lehet szerezni a középfokú szóbelit.
2017. jún. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
70%

Úgy értem nincs tárgytól való eltérés meg halandzsázás.

Keményen belekérdeznek, ha tök másról mesélsz.

2017. jún. 2. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Olyan nincs, hogy "függő beszédről" kell beszélni, mert ha nem, akkor keményen belekérdeznek!
2017. jún. 3. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

9.


Azaz?

2017. jún. 3. 10:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!