Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit jelent a "kashimashi"...

Mit jelent a "kashimashi" japán szó (anime cím)? Gulgiztam, nem találtam.

Figyelt kérdés

Van egy hasonló japán szó: moshimoshi, az "halló-halló"-t jelent, ahogy eddig kikövetkeztettem.

De ez más.


A jisho-org szótár se, a "gugliszótár" se adott választ.

Ez valami szójáték?

Hangutánzó szó?


Kashimashi:


[link]


[link]


[link]



2017. jún. 3. 15:55
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Az első oldalon, amit linkeltél, a leírás így kezdődik: "Kashima kis városában járunk..."


Kashima-shi (鹿嶋市) = Kashima városa


És van egy melléknév, "kashimashii" (姦しい), amit a "nő" kandzsijának a megháromszorozásával írnak, és olyasmit jelent, hogy "lármás, beszédes".


Mivel a képen 3 lány van, ezért gondolom, ez egy szójáték. A "3 nő" által produkált zsivaj, és az erre rímelő helységnév között.


Amúgy az animét nem ismerem, lehet, hogy van benne valami más utalás arra, hogy miért ez a címe.

2017. jún. 3. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Úgy tűnik amúgy az animében szereplő Kashima város nem a két létező Kashima város (鹿島 avagy 鹿嶋, mindkettő neve "szarvas-sziget") egyike, hanem egy kitalált helységnév. A japán wiki szerint Így írják: 鹿縞 (szarvas-csík).
2017. jún. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszaidat! :) Elképzelhetőnek tartom, hogy jót írsz. Én sajnos nem nagyon tudok japánul, ellenben veled.


Egyébként lehet, hogy utalás Kashima városára, majdnem meg is jegyeztem a kérdésem kiírásakor, hogy létezik ilyen város Japánban, csak elfelejtettem hozzátenni. Szóval szerintem tök jó, hogy neked eszedbe jutott az is. :)


A következtetésed passzolhat az animére, sejtettem, hogy ez valami szójáték (még a "halló halló"-ra is rímel japánul: moshi-moshi).


Ugyanis egy leszbikus szerelmi háromszögről van szó, bár ennél bonyolultabb a helyzet, mivel egyikük eredetileg fiú, csak az ufók lánnyá változtatták az anime elején. :)


Szóval eredetileg hetero romantika, de átcsap akaratlanul leszbikus romantikává. :) Persze függően, hogy ki hogyan tekint erre... ha már eredetileg fiúba volt szerelmes a két lány...

2017. jún. 5. 18:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!