Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Japánul hogyan kéne elkezdenem...

Japánul hogyan kéne elkezdenem tanulni?

Figyelt kérdés
kérdésem az lenne, hogy hogyan kéne elkezdeni a japán nyelv tanulását. :)

2016. szept. 28. 21:38
 1/8 anonim ***** válasza:
4%
Google jóbarát, nehezen hihető, hogy egy oldal se írja le az alapokat.
2016. szept. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Utaltam bármire is a hihetőséggel kapcsolatban? Egyébként meg ha egy konkrét oldalt tudsz esetleg küldeni, ha már a válaszodat beküldted, azt megköszönném :))
2016. szept. 28. 21:45
 3/8 anonim ***** válasza:
18%

[link]

varázslat

2016. szept. 28. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
16%
És ha rákattintasz pl a videók fülre akkor eldobod az agyad is!
2016. szept. 28. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
82%

japanpelcek.blogspot.hu

Japán nyelvleckék youtubeon

Ezek kezdésnek szerintem megteszik, de ja itt beírod a keresőbe, hogy japán nyelv, még letölthető könyveket is találsz.

Ami kezdéshez kell (bármelyiket is nézed), a hiraganák és katakanák megtanulása. Ahhoz elég egy toll meg egy papír, meg sok gyakorlás. Ne ijedj meg tőle, sokkal könnyebb megjegyezni őket, mint elsőre tűnik. Ha az megvan, jöhet az első lecke.

Én mindenesetre jó szórakozást kívánok hozzá! :)

2016. szept. 29. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Koszonom az ertelmes valaszokat :))
2016. szept. 29. 06:15
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

https://www.youtube.com/channel/UCrN6cSmzwfwPGWDKJs3uJ8A


Androidra van:

Japanese alphabet érintőképernyős betű rajzoló nem kell füzet. :

2016. szept. 29. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Elmondom az én hozzáállásomat, aztán kísérletezhetsz, kialakíthatod a saját elindulásodat:


Először is egy mondat általános vonatkozás, bármilyen nyelvhez: legelőször az adott nyelvhez kapcsolódó kultúráról olvasok az anyanyelvemen (magyarul). Ez is fontos. Evvel egyidejűleg japánból elkezdtem konkrétan a nyelv kapcsán a sajátosságaiRÓL olvasni magyarul:


- írásrendszere


- hangkészlete (és a hangjaik kiejtése)


- hány akcentus jellemző Japánra


- alapvetően Japánban beszélik-e csak anyelvet


- ABC-je


- latinbetűs átírási rendszerei


- némi összehasonlítás a közeli kultúrákkal (a vitenámi és koreai mellett főleg a kínai, mert jelentős a kínai behatás, aztán angol, az utóbbi évszázadok miatt)


- jelentős idegen nyelvi hatások: kínai (írásrendszer része, valamint szókészlet), és angol (szókészlet).


A fentiekkel egyidejűleg azt csináltam és csinálom továbbra is, ami élményt ad, ami miatt érdekel a japán nyelv - ez is döntő! Nekem főleg az animék világa, elsősorban a felnőtt, pszichologizáló animék. Gondold végig, téged mi vonz a japánban és ÉLD meg, rendszeresen! Pl van japán barátod? Beszélgess vele. Szereted az animéket? Nézz rendszeresen, stb. (Eleinte japán hangot javaslok, magyar felirattal.)


Következő lépésben én személy szerint japán esetén úgy jártam el, mint a japán gyermekek oktatása: elkezdtem megtanulni a szótag ABC-t, majd a hiraganákat, utána a katakanákat (igaz, még nagyon lassan olvasom ezeket, írásban meg bizonytalan vagyok).


De olvasgatok a kanji-k mibenlétéről, logikájáról is már, viszont szinte nullán állok még ebben.


Abszolút kezdő vagyok japánból (egyébként nem ambícióm, csak úgy hobbiból), viszont azért írom le, hogyan indultam el, mert hasonló cipőben járunk, és már ha mást nem is, de belekóstoltam a japán tanulás kezdeti lépéseibe. Saját magam alakítottam ki ezt a módot és sorrendet, de szabd a saját magadra, javaslom. Tehát csupán irányadó, h én hogyan alakítottam ki magamnak.


De egyébként az alábbi kérdésre rengeteg hasznos linket küldtünk, javaslom, ezt is nézd meg (az ne zavarjon, hogy a kérdező eredetileg nyelvtanárt keresett, de mi elsősorban online japántanuláshoz adtunk neki linkeket, mivel azt könnyebb, mint élő tanárt ajánlani) :


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__nyelvek__..

2016. szept. 30. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!