Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi annak a nyelvtani jelenségn...

Mi annak a nyelvtani jelenségnek a neve (angolban), hogy adott ige után adott formában állhat a másik ige?

Figyelt kérdés

Iskolában mindenki megtanulta, hogy enjoy gerund verb, a want infinitive, a make pedig egyik sem.


Most egy teljesebb listára lenne szükségem ilyen téren.



2017. jún. 4. 16:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Biztosan találsz ilyent a neten. Be kell írni, hogy gerund or infinitive. Ez a harmadik találat:

[link]

Én két-három szerző ilyen irányú gyűjtéseit összesítettem anno, hát, van, amiben egyetértenek, van, amiben nem.

2017. jún. 4. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Azt hittem a preferenciát kifejező igéket -ing követi, mi van itt?
2017. jún. 4. 19:01
 3/7 anonim ***** válasza:
Prefer-nek és like-nak van éppen infinitíves használata is, bár dislike-nak nincs.
2017. jún. 4. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Estádio de Felchút ***** válasza:
A Strogoff makktárs által linkelt oldal pontatlan. Olvasd el a másik kérdésedhez írt válaszomat. Ott belinkeltem egy tankönyvet, abból tanulj.
2017. jún. 5. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem néztem bele, arra kívántam rávilágítani, hogy a google működik (egyre kevésbé szeretem azokat a kérdezőket, akik azt hiszik, a világnak az ölükbe kell hullasztania a megoldásokat - a másik kérdés például nem ez a kategória, mert ott egy ellentmondásra kérdez rá).

Felajánlhattam volna a saját gyűjtésemet, amelynek egyik forrása pont a Thomson-Martinet, de attól a kérdezőnek nem lesz tekervényesebb az agya, ha fogad egy emailt.

Egyébként TM és másik három hasonlóan híres szerző gyűjtéseit összesítettem, erre mondtam azt, hogy nem egyeznek ezek (sem) 100 %-ban.

Khmmm...Thomson-Martinet szerint a like + inf mást jelent, mint amit te írtál: Szeretek shoppingolni, de vasárnaponként inkább templomba megyek, mert azt tartom helyesnek.

2017. jún. 5. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Sztrogoff, azt hittem szeretsz minket, béna semmirekellő kérdezőket, akik csak a sült galambot várják.



Na de most komolyan, köszönöm, hogy ilyen segítőkész vagy, szerintem pár százezret megspóroltatok nekem az olyanokkal együtt, mint chtt vagy Vre. Nélkületek esélyem sem lenne az emelt angol érettségin.

Mind amellett, hogy fárasztónak tartod az értetlenkedést, inkább hagyd magára a kérdezőt, mint hogy felidegesítsd magad.

2017. jún. 5. 20:38
 7/7 anonim ***** válasza:

Köszi az aggódást. :) Hálistennek a neten nem idegesítem fel magamat.

Apró pontosítás. A nem értéssel nincs bajom - azért lehet kérdést feltenni.

Chtt és Vree jobb emberek. :)

2017. jún. 5. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!