Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol tudásomat szeretném...

Angol tudásomat szeretném fejleszteni filmnézéssel, alapfokú nyelvvizsgám van. Milyen filmeket ajánlanátok, felirattal vagy anélkül nézzem?

Figyelt kérdés

2017. jún. 4. 17:08
 1/6 anonim ***** válasza:
A "sima" filmeket, sorozatokat ajánlom. Szóval nem doktorost, nyomozóst, természetelettit ami tele van szakszavakkal meg mindenfele kitalált misztikus dologgal. Én mondjuk csajos sorozatokat szoktam nézni mint pl a new girl mg romkomokat, de ez függ attól is miket szeretsz. Az elején angol felirattal nézd és utána próbáld anélkül. Magyar felirattal viszont semmiképp ne, inkább csak elvonja a figyelmed és arra figyelsz az angol helyett.
2017. jún. 4. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Helló! Amikor nyelvvizsgára készültem,olyan filmeket néztem angolul,amiket már rengetegszer láttam,és kívülről tudom a szövegét. A szinkron néha teljesen más,az oké,de többnyire egyezik. Most kövezzetek meg érte,de a Harry Potter 1-7ig néztem meg angolul,és rengeteget javított a hallott szövegértésemen. Olyan filmet válassz tehát elsőre,amit kívülről fújsz. Magyar feliratot sose nézz szerintem,mert sokszor akkora marhaság.... És csatlakozom az előttem szólóhoz is,hogy hétköznapibb témájú filmeket nézz.
2017. jún. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

hülye kérdés, hogy felirattal vagy anélkül nézd-e.

nyilván kis alapfokúval pár szón kívül semmit nem értenél felirat nélkül.

szerintem a filmnézést hagyd meg a középfokú vagy afölötti tudás esetére, mert most még nem sok értelme van.


tedd le a középfokút először... és még azzal is bajos lesz megértened eredetiben egy filmet.


alapszintű tudással inkább olvass sokat, hogy bővüljön a szókincsed, és erősödjön a nyelvtani tudásod.


és célzottan hallgass hanganyagokat, pl. a bbc vagy az 5percangol anyagait a szintednek megfelelően.

2017. jún. 5. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A középfokú a cél és azért gondoltam a filmnézésre, mellesleg többen ajánlották.
2017. jún. 6. 07:15
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem még alapfokú nyelvvizsgám sincs, mégis megértem az angol nyelvű filmeket felirat nélkül is. Akkor velem van a baj? Amúgy kezdd angol nyelven, angol felirattal, később pedig akár felirat nélkül is.
2017. jún. 8. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az azért zúlzás, hogy középfokúval bajos megérteni filmet eredetiben. Nekem is csak középfokúm van, de elég jól megértem zömében a filmeket, sorozatokat. A gyilkos elmék meg hasonló sorozatok amik még kissé akadozva mennek, mert tele van olyan szavakkal ami nem tartozik bele a köznapi nyelvhasználatba. Összességében még így is érthető viszont a cselekmény. Szerintem ezért is jó elkezdeni nézni hétköznapibb sorozatokat meg filmeket, mert idővel észrevehetően könnyebb megérteni. Főleg ha ott van az angol felirat meg a cselekményt is látja. Jó mellette direkt nyelvtanuláshoz készült videókat is nézni meg külön a szókincset is fejleszteni és szavakat tanulni, de mégis sokat lehet fejlődni már csak azzal, hogy angolul angol felirattal nézi a sorozatokat magyar helyett.
2017. jún. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!