Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Valaki aki ismer koreai...

Valaki aki ismer koreai tesztodalakat! Nem tudja esetleg, hogy hol lehet kezdő teszteket találni neten gyakorlásnak? (többi lent)

Figyelt kérdés
Van egy könyv amiből tanulok, a neve Korean From Zero. Nagyon nagyon szeretem, és ez is tartalmaz feladatokat, de ahogy haladok a nehezebb témák felé, úgy jó lenne többet gyakorolni. Ami eddig volt a könyvben, és rámférne belőle egy kis gyakorlás: számok (ne valami nagyon egyszerű, kicsit bonyolultabb feladat jó lenne ha van ilyen), bemutatkozás, életkor, egyszerű mondatok írása, mutató nvmsok: ez, az, az ott (távol) (mert ugye három féle képpen fejezi ezt ki a koreai), tagadás, leíró igék (melléknevek) formái ("다" formából átírás szabályai alap formába). Ilyesmiket gyakorolnék különféle feladatokban. Természetesen nem baj ha a leírások angol nyelvűek, a könyvem is az. Nagyon szépen köszönöm a segítségeket! (Ha esetleg valamit nem elég konkrétan fogalmaztam meg, akkor szoljatok, és leírom jobban.)

2017. jún. 7. 17:53
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia,

én azt javasolnám, hogy próbálj több könyvből tanulni, így több feladathoz jutsz, pl. ajánlom a My Korean I-II. kötetét (ingyenes és legális, fenn van neten), vagy a Basic Korean Grammar and Workbook (szintén a neten cirkulál) könyvet.

A másik, hogy töltsd le a korábbi TOPIK nyelvvizsga alapfokú feladatsorait, azzal nagyon jól lehet gyakorolni, igaz, az nem tematikus, de elrendezés tekintetében elől vannak a könnyebb feladatok. Ezeket a TOPIKGuide oldalon tudod letölteni a legkönnyebben.

Ha fogalmazásokat tudsz már írni, akkor azokat feltöltheted a lang8 oldalra, ahol anyanyelvi beszélők kijavítgatják.

2017. júl. 14. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!