Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha néztek egy angol videót,...

Ha néztek egy angol videót, és van egy ismeretlen szó, hogyan szótárazzátok ki? Mert én a kiejtésből sokszor nem jövök rá, hogy hogy kell leírni…

Figyelt kérdés
2017. jún. 7. 18:46
 1/5 anonim ***** válasza:
50%
Akkor ehhez valószínüleg még nem elég jó az angolod. Olvass kicsit többet angolul és nézz felirato (angol felirat) videókat, filmeket, sorozatokat. Egy idő után rá fogsz érezni a hallás utáni leírásra.
2017. jún. 7. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi a tanácsot!

Sajna én nem vagyok valami nagy film / sorozatnézős, pedig biztosan sokat segítene... de olvasni legalabb szeretek :)

2017. jún. 7. 19:53
 3/5 anonim ***** válasza:
Pedig a sorozat/film a te szempontodból most előnyösebb lenne, mert olyan kor látod leírva a szót és hallod is, ahogy kimondják.
2017. jún. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A könyvek szerintem elsősorban szókincs fejlesztésre jók, az élő beszéd kevesebb szót használ,viszont gond a szavak összeolvadása. Sokszor ezért nem értik az emberek,hogy mit mondanak, mert kb ilyesmit fog fel a what you wanna do helyett,hogy whacsuwanado. Na ilyen meg nincs a szótárban.

Szerintem érdemes példamondatokat hangosan mondogatni,előbb lassan,majd kicsit gyorsabban.Illetve a hanganyagoknál is előbb a szebb,majd később a lazább,gyorsabb anyagokra rátérni,ha már a másik megy.

2017. jún. 8. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a további válaszokat is!:)


Bár a nem vagyok nagy filmes, és a látásserules között abszolút semmi összefüggés nincs, de amiatt (mármint a látássérülés miatt) ez a feliratos filmnézés nem jatszik nalam sajna. Nem tudok egyszerre a szövegre is és a képernyőolvasó hangjára (a feliratra) is figyelni, pedig egyébként látom a módszer hasznosságát.


Én leginkább érettségi hanganyagokat szoktam hallgatni, de hát ott nagyon szépen beszélnek, jó lenne, hogyha lenne valamilyen átmenet a nagyon érthető hanganyagok és a nem túl érthető youtube videók között.:)

2017. jún. 13. 22:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!