Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angolban hogyan létezett a...

Angolban hogyan létezett a magázás?

Figyelt kérdés

Minden portálon csak azt lehet olvasni, hogy igen régen volt magázás és tegezés külön az angol nyelvben bla bla bla...

Például itt egy ilyen, de bármelyik másikat is belinkelhetném:

[link]



Szóval mindent szépen kifejtenek, de árulja már el nekem valaki, hogy a magázás hogy a francba lehet TÖBBESSZÁM MÁSODIK SZEMÉLY?


Amennyire én tudom a magyarban E/3-at használunk minden szinten.

Eljönne a gyűlésre?

Ugye a mondat hangozhatna úgy is (magázó formában), hogy Ön eljönne a gyűlésre vagy simán E/3-ban, hogy Ő eljönne a gyűlésre.

Nem pedig T/2-ben Ti eljönnétek a gyűlésre.



2017. jún. 7. 21:16
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mivel az angol NEM magyar nyelv, ezért arra más szabályok vonatkoznak. Nekik a többes szám második szemény a magázás, amit természetesen nem lehet egy az egyben lefordítani magyarra!
2017. jún. 7. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Németben többesszám 3. személy a magázó forma, oroszban többesszám 2. személy, szóval miért ne lehetne az angolban is uyganígy?


Az, hogy magyarul máshogy van, nem jelent semmit, mivel minden nyelv más-más alakokat használ.

2017. jún. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Ühüm.

Jó.

Nem pont ezt a választ vártam, de nem tudok belekötni.

2017. jún. 7. 21:28
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

a te régen thou volt tárgyas-részes estben thee


a you volt a ti,

és ezt használták magázásra is


pl

I love you. - Szeretem Önt.

I love thee. - Szeretlek téged.

2017. jún. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ja, igazából az angolban a tegezés halt ki, viszont így a magázás "veszített komolyságából" :)
2017. jún. 8. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

"Ühüm.

Jó.

Nem pont ezt a választ vártam, de nem tudok belekötni."


Azt a választ sosem fogod kapni, hogy minden nyelvnek ugyanúgy kell müködnie, mint a magyarnak.


Belekötni meg nem tudom, miért akarnál, inkább fogadd el a jó válaszokat!

2017. jún. 8. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!