Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tanár nélkül, hogyan lehet...

Tanár nélkül, hogyan lehet legegyszerűbben megtanulni angolul?

Figyelt kérdés
Itt gondolok arra, hogy milyen könyvvel? Kb. a semmi szintjén vagyok
2017. jún. 13. 11:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Szorgalommal?
2017. jún. 13. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Tanár nélkül, csak könyvből nehezen, mert azt nem hallod. Duolingo, Rosetta Stone nevű programokkal jól lehet tanulni.

6000 angol szó képes szó szótára: [link]

5000 angol mondat: [link]

Pons angol képes szótár

[link]

Kis angol nyelvtan

[link]

Vagy még bármilyen olyan angol tankönyv, amelyben a feladatokhoz van megoldókulcs. Többnyire magyar kiadásúak között szokott lenne ilyen.

2017. jún. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha tényleg nullán vagy, akkor felejtsd el a Dohár féle könyvet.

Keress olyat, ami a szokásos marhaságokkal kezdi, hogy család, iskola, otthon stb, aztán ha már van valami szókincsed, akkor jöhet Dohár.

2017. jún. 13. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Magam kezdtem el tanulni, 90-ben, dalszövegekkel, és NAGYszótárral.

Lefordítgattam az énekelni kívánt dalokat, hogy tudjam, miről énekelek.. Ugye, nem árt.

A szótárban mindent elolvasgattam egy-egy szóról, a példamondatokat is, úgyhogy ragadt rám némi nyelvtan. Elmentem szintfelmérőre egy FIZETŐS nyelviskolába, ahol megállapították, hogy alapfokún már túl vagyok.

Ezzel az előélettel! (Internet sem volt még ekkor.)

Nem vagyok nyelvzseni, a dalszöveg is vagy 6 db volt, hanem érdekelt a szótárban található "mellékes" infó is, szeretek olvasni, úgyhogy tényleg sokat olvastam a szótárt. - csak ezzel elértem az alapfokú szintet!!

Beiratkoztam, heti pár alkalmas, és intenzív szemeszterem is volt, attól függően, hogy értem rá, és kb. egy év múlva komplett középfokúztam. Ismétlem, nem vagyok nyelvzseni. Csupán könnyű ez a nyelv.

Németből nem sikerül alapon túl jutnom, igaz, nem is igazán akarom megugrani azt a szintet.

A japán nyelvnek pl. olyan könnyű a nyelvtana, hogy azt is le lehet zavarni fél év alatt alapfokú szintre!!

Nagyon ajánlom a nagyszótárazást, felturbósít!

2017. jún. 14. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!