Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ugyanannyi pontot ér az...

Ugyanannyi pontot ér az Origós nyelvvizsga és a Telces nyelvvizsga is? Főiskolai, illetve Egyetemi felvételinél.

Figyelt kérdés
2017. jún. 20. 18:18
 1/9 anonim ***** válasza:
természetesen. minden nyelvvizsga ugyan annyit ér...még a lovári is...
2017. jún. 20. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm. :-) Viszont külföldi továbbtanuláshoz úgy tudom,hogy a Telces felel meg. Az Origó nem. Mivel a Telc nemzetközi,de az Origó csak nemzetközi. Jól tudom? :-)
2017. jún. 20. 18:27
 3/9 anonim ***** válasza:
Külföldihez úgy tudom a Telc-et se fogadják el, csak a TOEFELT, IELTS nyelvvizsgákat.
2017. jún. 20. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Azt akartam írni,hogy az Origó állami.
2017. jún. 21. 06:50
 5/9 A kérdező kommentje:
A Telc honlapján az van szó szerint,hogy "Államilag akkreditált és nemzetközi telc nyelvvizsga. Ez pontosan mit jelent? Kétféle nyelvvizsga van? Allamilag elismert és nemzetközi? Vagy aki a Telcnél nyelvvizsgázik,arra mindkettő vonatkozik. Illetve olyan bizit szerez,ami allamilag is és nemzetközileg is elismert??
2017. jún. 21. 08:17
 6/9 anonim ***** válasza:

Ezek az újabb nyelvvizsgák, mint Euroexam, Telc, Languagecert nemzetköziek, tehát magarországon és külföldi munkavállaláshoz is elfogadják. Továbbtanuláshoz viszont komolyabb nyelvtudás kell, a külföldi egyetemek általában azt a kettőt kérik, amit írtam is. Ezek a legnehezebbek, és nem százalékban hanem pontban kapod meg az eredményedet, ha jól emlékszem 1-10ig. Egyetemi felvételihez 7 pont feletti eredményt kell elérned.


Ezek a nyelvvizsgák körülbelül egy Origó, Telc, Euroexam Dexam stb nyelvvizsga felsőfoknak felelnek meg.

2017. jún. 21. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kimerítő választ. :-) Most voltam nyolcadikos, és a Kölcsey Gimibe megyek továbbtatulni. Az Origónál vizsgáztam középfokon. Szerinted más nyelvvizsga központnál is vizsgázhatok? Lehet több középfokú nyelvvizsgám is? Vagy csak egy?
2017. jún. 21. 18:27
 8/9 anonim ***** válasza:
Másik nyelvből igen, ugyan abból a nyelvből csak a következő szinten vizsgázhatsz.
2017. jún. 21. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! :-)
2017. jún. 22. 06:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!