Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi a különbség az "Újrakezdő...

Mi a különbség az "Újrakezdő (Elementary) " és a "Közép-Haladó (Pre-Intermediate) " angol tanfolyamok között?

Figyelt kérdés

Mindkettőt középsulis alapoktól kezdik, csak az utóbbi gyorsabban halad?


Nem igazán találtam erről infó-t.

Szintfelmérőt csináltam, ott "Újrakezdőt" javasoltak, de ez nem veszi figyelembe, h azért elég gyorsan tanulok, csak egy egyszerű írásos online teszt.

Sokkal nehezebb a "Közép-Haladó" mint az "Újrakezdő"?



2017. jún. 20. 22:15
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Idő:

Az Újrakezdő és a Közép-Haladó egyaránt 90 órás +opcióként 30 óra kommunikáció.


Könyvek:

Jópár évvel ezelőtt középiskolában tanultam könyvekből, de nem volt jó a tanár, meg engem se nagyon érdekelt.

Aztán voltam 3 éve 4 hónapot angliában, ott ragadt rám valami.

Meg ami számítógépes játékokból, filmekből rámragadt.

Ennyi.


Csak azért gondoltam, h az Újrakezdő nem az igazi, mert az alap nyelvtan, az gyorsan átnézhető. Mármint az a nyelvtan ami Közép-Haladón már nincs, hanem csak az Újrakezdő tananyaga, az 1-2 hét alatt átnézhető.

De lehet rosszul gondolom.

2017. jún. 21. 20:23
 12/13 anonim ***** válasza:

Szerintem ha megbízol a nyelviskolában, és tulajdonképpen van rá pénzed, akkor végülis nem fog megártani az elementary 90 órában ismétlés gyanánt (ha már önállóan nem tudtad rávenni magad, hogy átnézd "1-2 hét alatt"). Ha nem bízol meg bennük annyira, vagy ha lehetőleg nem akarsz pénzt költeni arra, amit tulajdonképpen önállóan is át tudnál nézni, akkor egyelőre ne fizess be, hanem ismételj át annyit, amennyit csak önállóan tudsz, és majd utána írj egy új szintfelmérőt.


Egy elementary szintű könyv középiskolai tempóban olyan kb. 140 óra heti négy órával számolva. Tehát ez a tanfolyam azért gyorsabb. Nem biztos, hogy pénzkidobás lenne, ha ezt dobta ki a szintfelmérő, de legyél türelmes, mert tényleg minden benne lesz, attól kezdve, hogy one, two, three, four, azon át, hogy I go, she goes, és majd csak a második felében jön a múlt idő, az is nulláról, hogy was meg were.

2017. jún. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez az írás alapján már bőven túlvan az elementaryn. Nem egy szépirodalom, de nem is turista szókincs és mondatalkotás. Ha ezt a szintet erőfeszítés nélkül hozod és érted is, akkor a pre-inter lesz a te tanfolyamod. Főleg, ha pár hónapot Angliában is eltöltöttél és fesztelenül beszélsz.


A szabályokat, illetve a hiányosságokat – amennyiben felhívják rá a figyelmed – egyedül is át tudod ismételni. Ahhoz nem kell tanár, hogy megjegyezd: nem „in afternoon”, hanem „in the afternoon”-t kell használni. Fejlődni meg csak úgy lehet, ha feljebb rakod a lécet. Az újrakezdő szinten lébecolni tiszta pénz- és időpocsékolás lenne. Pre-interben már gyakorolhatnál tartalmasabb dolgokat is: conditional 1-2-3, PP, question tag, összehasonlítás, relative clauses, reported speech, képleírás, random témák kifejtése, vélemény indoklása stb. Szóval van még mit tanulni, fölösleges a kezdő szinten időzni. Neked nem kell.

2017. jún. 25. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!