Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi a magyar megfelelője a...

Mi a magyar megfelelője a demolition squad-nak (részletek alól)?

Figyelt kérdés
Háború idején a stratégiai meghátrálásoknál, miután mindenki távozott, jön a demolition squad és mindent elpusztít, hogy semmi se jusson az ellenség kezére.

2017. jún. 21. 14:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Ilyenről tudok csak,de én nem voltam katona:)

[link]

2017. jún. 21. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 chtt ***** válasza:
100%
Én azt mondanám, megsemmisítő osztag (van is rá egy-két példa a hálón).
2017. jún. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Lehet, igazad van, chtt, de nekem így elsőre olyan SS brigádnak tűnik ez a megsemmisítő osztag.
2017. jún. 21. 19:53
 4/4 chtt ***** válasza:
100%
Igen, teljesen úgy hangzik, de van jobb ötleted? Végül azt csinálják. Pusztító osztag is lehetne, bár nekem fura, vagy robbantó osztag, de az meg nem tűnik olyan egyértelműnek. Kaarel Irdről írják: ...egy megsemmisítő osztag tagjaként házakat és hidakat égetett fel... és ő "az észt színháztörténet legellentmondásosabb és legmegosztóbb alakja: gazember és kommunista...", szóval tény, semmiképp sincs pozitív kicsengése a dolognak, de nem tudok rá jobbat. :)
2017. jún. 21. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!