Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyire nehéz az orosz nyelv?

Mennyire nehéz az orosz nyelv?

Figyelt kérdés

Most megyek gimnáziumba és az oroszt fogom tanulni 2. nyelvként. Konkrétan semmit nem tudok erről a nyelvről azon kívül, hogy cirill betűkkel írják, és 2-3 szót ismerek belőle.

Eddig angolul tanultam, ahhoz képest mennyire lesz nehéz?

A későbbiekben hasznos lehet majd, hogy tudni fogok oroszul beszélni?



2017. jún. 25. 15:57
 1/6 anonim válasza:
100%

Én 5 éve tanulom az oroszt, szintén második idegen nyelvként.:)

Az angolhoz képest nehéz, legalábbis szerintem. A kiejtésnél is több mindenre kell odafigyelni, pl.: a lágyságjelnek és a keményjelnek nincsen hangértéke, rövid "o"-t "á"-nak ejtünk. Nekem az angol sokkal könnyebben értelmezhető, tanulható, de az orosz nyelvtudás mindenképpen hasznos lehet a jövődben, mivel manapság sokkal kevesebben beszélik, mint mondjuk 30 éve.:)

2017. jún. 25. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 chtt ***** válasza:
100%

Szerintem ez nagyon egyéni. Ha bejön a nyelv, akár könnyebb is lehet, ha nem... arra ne is gondoljunk. :)


Nekem pl. első nyelv volt, és az angol a második. Az orosz az örök nagy szerelem. Gyakorlatilag egy év alatt megtanultam, és a mai napig biztos az a tudásom. Elméletileg angolul is tudok. Gimi végére elértük a nyelvvizsgaszintet, és akkoriban úgy éreztem, tudok is. Aztán tovább tanultam (meg persze továbbtanultam, de annak nincs jelentősége:). Kár volt. :(


Megint csak elméletileg az angol a könnyebb, de...

Az orosz lehet nehéz az elején (naná, csak a ragozástól kimész kétszer az ablakon), de ahogy haladsz előre a tanulmányaidban, egyre könnyebbé válik (piramis felépítésű). Az angol fordított piramis. (Nem én találtam ki.)


Az orosz nyelv szerelmeseként kívánom, hogy megtaláld benne a szépséget, és könnyen, élvezettel tanuld.

:)

2017. jún. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ mindkettőtöknek!

Kíváncsian várom mit hoz a tanév.

Egyébként magamtól választottam ezt 2. nyelvnek, lehetett volna német, de az nekem nagyon nem tetszik, francia, de a nővérem olyan szinten utálja azt a nyelvet, és elszidta mindennek, hogy teljesen elvette a kedvem, meg olasz, de annál meg az volt a baj, hogy kevés helyen értik meg, így lett az orosz.

Igazából hangzásra kicsit furcsa nekem, de tetszik.

Az meg, hogy más abc-t használnak, az meg különösen tetszik, olyan, mintha titkosírás lenne:)

2017. jún. 25. 20:23
 4/6 chtt ***** válasza:
100%

"...olyan, mintha titkosírás lenne"


Annak idején negyedikben én is így vezettem be mindig :), izgalmas játék, általában nem is volt gond, hozzávettem, a magyarból is ismert szavakat (mámá, kása, sokolad, kalacs stb. - látjátok, máris mennyit tudtok oroszul? :)...

Mivel én is gyerekként kezdtem tanulni, el sem tudom képzelni, milyen lehet felnőttfejjel. (Szerintem itt leszek ősszel is, ha kérdésed leszen, zargass nyugodtan.)

2017. jún. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
oké, köszi!:)
2017. jún. 25. 21:10
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Cirill betűket pár hónap alatt meg lehet szokni. Nehéznek nem mondanám, inkább olyan középmezőny. Angolnál nehezebb, de németnél könnyebb.


Magyarországon elég sok helyen jól tud jönni munkakeresésnél, ha tanulsz oroszul. Főként az olajipari cégeknél, de energetikai vagy kereskedelmi szektorban sem hátrány.

2017. jún. 25. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!