Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Youtube-on keresztül meg...

Youtube-on keresztül meg tudok tanulni japánul?

Figyelt kérdés

2017. jún. 25. 21:19
 1/6 anonim ***** válasza:
58%
Valamennyire biztosan, de erősen kétlem, hogy igazán használható szinten is.
2017. jún. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi!

Ezt a nyári szünetre terveztem, mert tetszik a nyelv.

Ha tanárhoz megyek, akkor az jobb?

2017. jún. 25. 21:25
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp jobb, ha tanárhoz mész, de figyelj a kiválasztásuknál, hogy olyanhoz menj, akit tényleg ajánlanak.

Nem olcsó kategória, de ha ki fogsz egy jót, akkor szárnyalhat a japánod.

Mellette a youtube tökéletes kiegészitésként.

Én mondjuk saját tapasztalat alapján azt tudnám tanácsolni, hogy ezen a nyáron járj el tanárhoz, otthon húzz bele, hogy a lehető leggyorsabban tudjatok haladni, és minél hamarabb kiismerd a tanár szisztematikáját.

Ha tudod, hogy milyen könyvekből tanít most és miből tervezi még, az támpont neked is, és ha az alapok megvannak, utána maga a nyelv könnyen tanulható egyedül is. :)

Már amennyire könnyűnek mondható a kanji, de tényleg, remek könyvek vannak, amik próbálják különböző szempontból elmagyarázni a dolgokat. :)

Sok sikert! :)

2017. jún. 26. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
17%

Minden japánul tanulónak időben felhívom a figyelmét: ahhoz, hogy használható szinten olvasni tudjon, minimum az első kb két ezer szó jelet (kanji) meg kell tanulni, ezek többsége önmagában is bonyolult jel.


Ráadásul több olvasatuk van egyenként ,és a szövkörnyből derül ki, mikor éppen melyikkel olvasandó és értendő.


Tudom, hogy mindez közismert tény a Japán kultúra iránt érdeklődők számára, de mégis hallok olyat, hogy nulláról úgy kezd bele valaki, hogy amikor már nyakig benne van kezdőként, rádöbben ,hogy kár volt a fáradtságért, a kanjik miatt...


Ezért, kérdező, jól gondold meg, hogy megéri-e időt, energiát ölnöd a japántanulásba.


Ha csak hobbi, mint nekem, akkor oké. De ha ambicionált vagy, akkor a kanji-k miatt jól gondold át, mibe fekteted energiádat...


A másik fontos tényező, ami miatt tanácsos előzetesen gondolni: csak hiányszakmával van esély Japánban munkát vállalni, máskülönben meg csak tolmácsként, vagy szakfordítóként lehet hasznosítani a japán nyelvet a világ más országaiban, esetleg némileg egyes cégeknél beleszámít.


Tehát diplomás hiányszakma mellett éri meg japán tanulni, vagy ha felsőfokú fülé tervezel, akkor van esélyes tolmácsnak, vagy szakfordítónak képezned magad.


Hiányszakma: értsd, ami Japánban hiányszakma; pl egyes mérnök szakok, orvos.

ESETLEG angoltanár, de kevés az esély annak, aki NEM anyanyelvi angol; emellé kell minimum középfokú japántudás is.

2017. jún. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm a választ, főleg az utolsónak, sokat segítettetek.

A nyaram elég sűrű, így időm nem sok van, talán majd jövőre.:)

2017. jún. 26. 22:55
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
Nem akartalak lebeszélni a japántanulásról. Főleg nem a hobbitanulásról. ;) Csak azt, hogy alaposan gondold át, megéri-e neked intenzíven japán tanulni. időt, pénzt, energiát beleölni.
2017. jún. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!