Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan kezdjek el japánul...

Hogyan kezdjek el japánul tanulni?

Figyelt kérdés

Hobbiból szeretnék elkezdeni japánul tanulni, ugyanis nagyon érdekel a japán kultúra, mondavilág, stb, tetszik az életszemléletük is.


A volt ofőmtől anno kaptam majdnem 2 GB-nyi japán tananyagot, mert ő tud egész jól japánul, de nem nagyon van már lehetőségem vele beszélni, ezért kérdnék itt segítséget.


A legtöbb könyv angolul van - tudok angolul, de a sok könyv közül melyikkel kéne kezdenem?

Ezek vannak:

[link]

[link]



2017. jún. 19. 12:50
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Hali, én amikor kezdtem szintén magamtól, akkor elsőnek megtanultam a hiraganákat, katakanákat videókból főleg, ott rögtön voltak példaszavak, majd szintén videókkal folytattam a nyelvtant. Bocsi hogy a könyvek terén nem tudok segíteni, de azt tényleg tudom ajánlani, hogy nézegess videókat youtubeon, vannak magyarul is, ha meg tudsz angolul akkor meg csak válogatnod kell.
2017. jún. 19. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!


Nos, nem csak itthon szeretném tanulni a nyelvet, hanem a nyári munkám során is - egy vattacukros-jégkásás standnál vagyok eladó, és sokszor 1-2 óra is eltelik hogy nincs vevő/a kisebb tömegek között, így ott szeretném ezzel elfoglalni magamat. Ott nincs internetezésre lehetőségem, tehát tényleg a könyv alapú tanuláshoz várok javaslatot!

2017. jún. 20. 17:58
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Javaslom elsőként a hiraganákat, majd a katakanákat megtanulni.


Vannak jó könyvek magyarul is, pl Hidasi Judittól.

Nyelvtani összefoglalónak a Daruma remek ,az is magyar.


Szintén van magyar változata a "Kanji és Kana" könyvnek, magyar és német a szerzője:

HADAMITZKY-KAZÁR


De pl magyar profi japánosok között is van, aki tanít, pl

Bence évek óta Japánban él, több idegen nyelven tanít, köztük japánul:

imulat.com

Van youtube oldala is, lásd: ott.


Youtube-n egy magyar hölgy is oktat japánt:

Japán Nyelvleckék

csatorna:

https://www.youtube.com/channel/UCrN6cSmzwfwPGWDKJs3uJ8A


De itt csak abszolut kezdőknek szóló videókat találni, és nagyon hamar végig lehet nézni, pár héten belül, ez szinte csak bevezető jellegű.


Bence oldalát ajánlom melegen, remekül magyar konkrét nyelvtant, a videói között meg vannak szórakoztatóak, élményszerűek is.

2017. jún. 21. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ne feledd, hogy az

imulat.com

-on jobb fent választható az oldal nyelve, ami lehet magyar is!

2017. jún. 21. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Egyébként youtube-ról többféle progival le lehet tölteni videókat, tehát offline is használhatod a videókat.

Pl böngészős bővítmények is vannak, keress rá: youtube kulcsszóval, van több is.


Vagy pl a java alapú jdownloader alkalmazás rengetegféle videomegosztóról leszedhetővé teszi a videókat.

2017. jún. 21. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
1.vagyok ne haragudj megint nem a könyvekkel kapcsolatban írok, de még annyi, hogy telefonra vannak nagyon hasznos appok hiragana, katakana, kanji tanuláshoz
2017. jún. 21. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!