Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol/német nyelvtudás fejlesz...

Angol/német nyelvtudás fejlesztése, ha nem merek megszólalni?

Figyelt kérdés

Mindkét nyelvből rendelkezem B2-es nyelvvizsgával, de úgy érzem ez semmit nem jelent. Ez nagyon messze van a társalgási szinttől. Nem beszélek a két nyelven, nem is merek már megszólalni sem, ha igen, akkor is általában ugyanazokat a szavakat/kifejezéseket használom. Nagyon zavar, hogy nem megy, és minél tovább nem használom, annál többet felejtek.


Mit tanácsolnátok? Külföldiekkel skypeolni sem mernék egyenlőre, mert úgyérzem ahhoz még nem állok készen.

Nem tudom hogyan kéne megint önbizalmat szereznem, amikor vizsgára készültem, a témákról bármikor tudtam beszélni, de már ez sincs így. Akkor rengeteget beszéltem, gyakoroltam. De ott értek is impulzusok, a suliban heti X órában tanultuk, leckét kellett írni, jártam magánórára is, ott is szinte csak a beszéddel foglalkoztunk, amíg itthon gyakoroltam a nyelvtant és a szövegértést. A nyelvet megértem de úgy érzem megrekedtem itt. Ezenkívül a hallásom borzalmas, ha nézek filmet/sorozatot, youtubereket, rádiót hallgatok, akkor nagyjából megértem, de nem az egészet. Nagyon zavar, mert felirattal értem, de már anélkül nézem, mert így nem fogom sosem tökéletesen hallani! :(


Sajnos még nem voltam kint külföldön, rokonaim sem élnek kint, pedig biztos segítene 1-2 hónap anyanyelvi környezetben de sajnos nincs rá lehetőségem :(

Talán egyetemi programmal sikerül kijutnom, de ahhoz is kell, hogy már társalgási szinten jól beszéljek.

A hivatásomhoz is elengedhetetlen minimum 1, de általában 2 idegen nyelv ismerete.



Mi lehetne a megoldás? :(


2017. jún. 30. 13:58
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ez olyan volt, mint az ugrás a medencébe. Orr befog, mély levegő és ugráááás!


Igenis keress 3-4-5 beszélgetőtársat, anyanyelvit és magyart is, és mondani, mondani, mondani! Felszedsz új kifejezéseket, ha sokat hallod őket, automatikusan, szinte észrevétlenül fog javulni a kiejtésed, nyelvtanod, szókincsed, ha használod és hallod másoktól!


A feliratot meg vedd le, eltereli a figyelmed! Amikor óriási fülekkel hallgatod, újra és újra azt, ami nagyon (!) érdekel, idővel megérted! A felirat mankó, b2 felett már nem kell! Hidd el!


A megoldás lelkes nyelvtanulótársak, beszélgetőtársak keresése és bátorság!!! :) MENNI FOG!

2017. jún. 30. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!