Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Magyar nyelvkönyv kezdőknek?

Magyar nyelvkönyv kezdőknek?

Figyelt kérdés
Létezik egyáltalán bármi ilyen? Ha igen, mi az, amiből lehetne tanítani?

2017. júl. 4. 11:38
 1/3 anonim ***** válasza:
49%
Van pár magyar nyelvkönyv kezdőknek pl. MagyarOk, Hungarian the easy way, Lépésenként magyarul, a PONS-nak is van kiadványa, stb. Nézz szét a nyelvkonyvbolt.hu oldalon. Viszont a kérdésedből én azt veszem ki, hogy nem nagyon vagy benne a témában, és a megfelelő képzés nélkül jobb, ha nem vágsz bele. Csak mert az anyanyelved, nem fogod tudni automatikusan tanítani... Nem véletlenül tanultam magyar mint idegen nyelv szakon két és fél évig az egyetemen. (Ui.: Az esetleges hibákért elnézést, telefonon írok.)
2017. júl. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A munkaajánlatnál egyáltalán nem szükséges a képzés, sőt, még az anyanyelvi ismeret sem. Itt magyar pedagógust találni amúgy is körülbelül lehetetlen, 2 darab magánóráért pedig senki sem költözne ide. Több idegen nyelvet beszélek, többféle módszerrel tanultam őket, némi összehasonlításom van. Szerintem lelkesedéssel és a többi képzett tanár segítségével képes lennék rá. Ők mondták, hogy nincs anyaguk, azt nekem kéne szerezni, esetleg fordítanék angolról, az nem gond. Nagyon köszönöm a választ.
2017. júl. 4. 14:21
 3/3 anonim ***** válasza:
Én mostanában a MagyarOKból szoktam tanítani, bár sajnos nagyon jó magyar nyelvkönyvvel még nem találkoztam, csak elfogadhatóval. Ebben a könyvben még az a plusz, hogy sok kiegészítő anyag van hozzá, amiket itt találsz: [link] Vigyázni a haladási menetével kell, mert nyelvtanban hajlamos egy kicsit ugrálni, de ez áthidalható tudatos tervezéssel. Emellett sokat szoktuk még használni ezt az oldalt: [link] csak már elég régóta nem frissítették. Ezt az oldalt az egyik volt évfolyamtársam indította: [link] Ha kezdő szintről tanítasz, akkor az első dolgok, aminek utána kéne nézned a tárgyrag, a szórend, a határozatlan ragozás jelen időben, az irányhármasság, a főnévi igenév, a birtokos személyjelek, a HABEO szerkezet, a határozott ragozás jelen időben, és végül a múlt. Nagyjából ezeket szoktuk az első 3-4 hónapban tanítani, ha heti 2 órával számolsz, de ez persze függ a diák(ok) képességeitől. Ha esetleg kell segítség valamiben, nyugodtan írj rám privátban. Sok sikert!
2017. júl. 4. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!