Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nyelvtanfolyamon keresztül...

Nyelvtanfolyamon keresztül érdemesebb felkészülni nyelvvizsgára, vagy jobb magántanárhoz járni? (Miskolci vagyok, hátha tudtok helyet is ajánlani)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van már 10 éves is, hogy angol tanultam, de egyébként mindig jó voltam belőle és van érzékem a nyelvhez. Sok minden történt suli után, de a lényeg, hogy most ismét iskolapadban ülök és mivel a diplomához kell a nyelvvizsga érdemesebb lenne minél hamarabb letennem. A legokosabb az lenne, ha sikerülne addig megszereznem, mire ismét felvételi lesz, hiszen most jól jönnének a plusz pontok.


Ezért kérdezném, hogy hogyan lenne jobb felkészülnöm? A tanfolyamok vizsgáztatnak is vagy csak felkészítenek? Árak terén sem vagyok annyira tisztában. Nem tudom, hogy magántanár esetén jobban elhúzódik-e és többre jönne ki, mint egy tanfolyam...vagy magántanárral haladnék jobban...

Előre is köszi a segítséget!



2017. júl. 6. 16:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Gyakorló angoltanárként, akinek magán- és nyelviskolai tanításban is van tapasztalata, azt mondanám, hogy ez nagyon a tanártól függ. Nyilván elviekben a magántanár hatékonyabb, mivel ott csak veled foglalkozik, a te igényeidhez igazodik, viszont ennek jóval magasabb a díja (főleg vidéken), és ha olyat fogsz ki, aki csak a pénzre hajt,akkor nem fogja fontosnak tartani, hogy haladjatok. Nyelvsuliban már nagyon sok változós a történet, pl.: milyen könyvből, milyen tematika szerint haladtok, mekkora és milyen összetételű a csoport, itt is a tanár személye, egyáltalán mikor indul a szintednek megfelelő kurzus, stb. Én azt mondanám, hogy érdemes nyelvsuliban próbaórára menni, ill. ugyanez a helyzet a magántanárral, és ez alapján dönteni a továbbiakról. Én pl. a próbaórát mindig ingyen tartom, mert akit ki szoktak választani a diákok, nem fél attól, hogy kárba vész a próbaórával eltöltött idő. Sajnos Miskolcon nem vagyok ismerős, így konkrétumot nem tudok ajánlani :(. Viszont a kurzus nem vizsgáztathat, maximum a nyelviskola, ahol tanulsz, lehet kijelölt vizsgahely, de (elvileg) akinél addig tanultál, akkor sem vizsgáztathat, és gyakran külsős oktatót vezetik a vizsgákat, nem ott tanítók. Ez a hivatalos, hogy egy nyelvsuli különböző okokból mit játszik be, az más kérdés.
2017. júl. 7. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszod! :) Szerintem első körben megérdeklődöm pár magántanárt, aztán majd osztok-szorzok :D A próbaórákat jó, hogy írtad. Nem is tudtam, hogy van ilyen lehetőség, szóval majd célzottan utánanézek pár nyelviskolának itt Miskolcon, hogy hol tudnám ezt igénybe venni. Köszi még egyszer!
2017. júl. 11. 15:26
 3/4 anonim ***** válasza:
Favorit nyelviskolát tudom ajánlani angolból ;) (Anikót keresd)
2017. júl. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! ;) Lehet, hogy szeptembertől alakul ott valami :)
2017. júl. 30. 14:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!