Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért jár emelt érettségi...

Miért jár emelt érettségi után középfokú nyelvvizsga és közép nyelvvizsgaért miért nem jár emelt érettségi?

Figyelt kérdés

Nem értem ennek a logikáját. Ugye 60%-os emelt érettségi után automatikusan jár a középfokú nyelvvizsga.

Akkor ez visszafele miért nem működik? A nyelvvizsga még nehezebb is mint az érettségi.


2017. júl. 8. 11:07
 1/7 anonim ***** válasza:
44%
Teljesen igazad van, szerintem is így lenne értelme. Legalábbis ha valakinek van nyelvvizsgája, biztos nem érettségiztetném angolból.
2017. júl. 8. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
50%
Teljesen igazad van, és a legdühítőbb, hogy régen úgy volt. Nem tudom, miért változtatták meg. Nekem anno nem kellett érettségiznem angolból, mert megvolt a középfokú - automatikusan ötöst kaptam az érettségimre és kész.
2017. júl. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
68%

Mivel nincs meg az átváltás. Nem lenne fair.

Nyelvvizsga ha megvan, akkor automatikusan egy ötös érettségit kéne kapnod, ami 100%-ot jelentene.

Na már most egy középfokú nyelvvizsga nem feltétlenül egyenlő egy 100%-os érettségivel. Ha így lenne, mindenki nyelvvizsgázni menne, mert azt könnyebb megszerezni, mint az érettségit fullra megcsinálni.

Illetve picit kivételezés lenne azokkal szemben, akik nem engedhetik meg maguknak. Emellett nagyon meglőné a felvételi pontokat is!


Ha pedig megvan a tudásod, nem mindegy ha megírod?

2017. júl. 8. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Miért kéne 100%-os érettségit kapni? Az lenne pl fair, ha emelt érettségin azt a százalékot kapnánk ami a nyelvvizsga bizonyítványban szerepel. De nyilván kitalálnának valami spéci átszámolást a százalékokra az okosok.

Egyébként nem tudom, hogy hogy lenne a nyelvvizsga könnyebb mint az érettségi.

Én idén csináltam angol előrehozott középszintű érettségit de fele annyira nem volt nehéz mint a nyelvvizsga.

A felvételi ponokat pedig biztos nem lőné meg. 100 pontot lehet vinni emelt érettségivel vagy nyelvvizsgával, egy 50 pontot ér. Szóval ilyen szempontból tökmindegy hogy valaki az érettségijét vagy a nyelvvizsgáját számíttatja be, több pontot nem kap.

2017. júl. 8. 12:40
 5/7 anonim ***** válasza:
84%
A középszintű nyelvvizsga nehezebb, mint a közép érettségi, viszont gyengébb, mint az emelt érettségi
2017. júl. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
51%

Látszik, hogy semmi logika...

Alapból %-okban határoznak meg dolgokat és semmit sem szoktak átlagolgatni, stb. hanem alapból végleteket húznak meg. Minden vizsga alól így működik a felmentés.

Emellett rengeteg fajta nyelvvizsga van, nem kifizetődő erre rendszert kiépíteni!!! Mivel egy csomó dolgot figyelembe kéne venni.

Nem mindenhol ugyanolyan a nyelvvizsga, kezdjük azzal.


Emellett ahogy az utolsó írta, a közép nyelvvizsga közelében sincs az emelt érettséginek!! Az emelt érettségi sokkal nehezebb!!

Pontosan ezért írtam azt, hogy mindenki inkább nyelvvizsgát rakna le!


Emellett a felvételihez sem értesz....

Középpel duplázva a 100% 200 pontot jelent. Azonban közép érettségihez nem jár nyelvvizsga!!!!

Emelt érettségi meg 100%-osan 250 pont (ha ez a felvételi tantárgy is).


Na már most... szerinted ki ír 100%-os emelt angol érettségit?

Nagyon megtudják fogni a szóbelivel az embereket és a feladatok sem olyan könnyűek.

Amíg egy közép nyelvvizsga, meg nagyon könnyű hozzá képest a dedós témakörökkel és feladatokkal.


Mindent összegezve.

Középfokú nyelvvizsga és közép érettségi között lehetne átjárás. Azonban a tudás szint nem megeggyező!

A közép nyelvvizsga nehezbb, mint a közép érettségi így a közép érettségiért nem jár közép nyelvvizsga.

Azonban az emelt érettségi meg nehezebb, mint a közép nyelvvizsga ezért jár érte nyelvvizsga(közép).

Ez fordítva is igaz, a közép nyelvvizsga semmi egy emelt érettségihez, így egyértelmű, hogy nincs átváltás közöttük!

A felsőfokú és emelt érettségi között lehetne még átváltás, de ott is az van, hogy a felsőfokú üti az emelt érettségit!!!


Csak hát ugye ez logika...

2017. júl. 8. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A vizsgakörülmények nem összemérhetők. Az emelt érettségi egy államilag szervezett, törvényekkel szabályozott egységes vizsga három vizsgáztatóval. A nyelvvizsgák rendszere viszont központonként változik, nyilván be van lőve a szint, hogy a B2 mindenütt B2 legyen, de különbözők és az érettségi követelményektől eltérők a feladattípusok, csak 2 vizsgáztató van. Különböző rendszerekben elért eredmények nem összemérhetők, az eredmény nem lenne hiteles.
2017. júl. 8. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!