Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nyelvvizsga mennyire lenne...

Nyelvvizsga mennyire lenne így nehéz?

Figyelt kérdés

Tehát, a listening meg reading a középfokú nyelvvizsga feladatok és emelt szintű érettségis feladatok közül 90% körülire megy, viszont a szóbeli részben szerintem alapfokon vagyok, hiába van elég jó szókincsem, tudom a nyelvtant, nem tudom használni beszéd közben, ha 1 képről kell beszélni például, vagy saját véleményt kell alkotni hétköznapi dolgokról, akkor nem tudok megszólalni sem, de magyarul is max pár szóval elintéznem ezeket a dolgokat.

Szerintetek így van értelme megpróbálni?



2017. júl. 9. 13:25
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nincs értelme. Egyértelműen gyakorolni kell. Ezt a problémát simán lehet orvosolni, ha kimondottan ilyen jellegű feladatokat oldasz meg - lehetőség szerint egy tanárral vagy valakivel aki tudsz úgymond "noszogatni".
2017. júl. 9. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Így ne próbáld meg, gyakorolj.

Tényleg nehéz képről vagy bármiről beszélni,ha magyarul sem tudnál.

Kapd el a könyveket és tanulj.Pl az 1000 kérdés 1000 válaszban vannak kidolgozott minta leírások képekre.

Így tudsz ötletet venni,hogy mégis mi a fenéről kéne beszélni egy kép láttán.

Legyél kicsit kreatív, tedd oda magad abban a 20 percben,amíg bent vagy és vizsgázol. Én sok hülyeséget összehordtam, amik nem is igazak rám..De nem érdekelt, az a lényeg,hogy folyékonyan beszélj, viszonylag helyesen és bő szókinccsel.

Ha harapófogóval kell minden szót kihúzni,akkor nem lesz meg.Magadtól kell.

2017. júl. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Az a kérdés, mennyi időd van még a vizsgáig. Szerintem próbáld meg, az is lehet, hogy kifogsz egy jószívű vizsgáztatót, és szerencséd lesz, sose lehet tudni. Ráadásul már lesz tapasztalatod benne. Előtte tanulj meg panelmondatokat, amiket minden képnél el tudsz mondani, és élőben gyakorold a beszédet anyanyelvű emberrel. Vannak kidolgozott szóbeli témakörök, azokat tanuld be, általában azokhoz kapcsolódó képet szoktak adni, tehát a betanult mondatokat már fel tudott ott használni.
2017. júl. 9. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is gyakorolj még kicsit. Mi a nyelvsuliban, ahová jártam, minden tipikus, gyakran felmerülő témát átbeszéltünk, hogy hol miről lehetne beszélni, milyen szavakat érdemes használni..

Egyébként gondolatban ezzel én is így szoktam lenni, hogy még magyarul is alig jut eszembe a képről valami, aztán, ha egyszer elkezdek beszélni, kb. le se lehet lőni. Elég jó is lett végül a speaking-em, csak 2%-ot hibáztam.

Illetve ilyenkor ugye nem csak azt kell elmondani, ami a képen látható, hanem a hozzá kapcsolódó dolgokat is. De 1-2 vezetőkérdést mindenféleképpen fogsz kapni, ha nem megy annyira jól, akkor kicsit többet is.

2017. júl. 9. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!