Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Emelt angol érettségire való...

Emelt angol érettségire való felkészülés? Mit ajánlotok illetve melyik dátum a reálisabb?

Figyelt kérdés

Szeretnék csinálni egy emelt angol érettségit mert megtetszett egy szak, ahol a felvételi követelmények között szerepel egy válaszott tárgy emelt szinten és én az angolra gondoltam. A közepem 96% lett (írásbeli 95%, szóbeli 100%), nyelvvizsgám még nincsen, de ha lesz egy emeltem, akkor úgysem számítana külön a felvételi pontoknál. Olvasok, filmeket/sorozatokat nézek agolul illetve az élőbeszédet is próbálom gyakorolni. Értelemszerűen az eddigi feladatsorokat is meg fogom oldani, viszont felmerült bennem a kérdés, hogy szükségem lenne-e bármilyen könyvre vagy oktatóanyagra....Tudtok ajánlani valamit? Van egy English Grammar in Use-om, ez a nyelvtanhoz elegendő? Valamint a suliban, ha jól emlékszem a Longman Exam Accelator-ból készítették fel a diákokat az emeltre.... Ti milyen könyvet ajánlanátok?


Azt tudom, hogy a középszint követelményei idén változtak, hiszen már én is az új vizsga szerint érettségiztem, viszont azt nem tudom, hogy az emelt szintű angolon változtattak-e bármit is....


Szerintetek az őszi vagy pedig inkább a következő, a tavaszi érettségit lenne-e érdemes megpróbálnom?


2017. júl. 11. 20:57
 1/2 anonim ***** válasza:

Ahogy csinálod az eddigi feladatsorokat, szerintem abból kiderül, mennyi gyakorlásra van szükséged meg hogy ősszel vagy tavasszal menjél-e. Ha végigértél rajtuk, megcsinálhatod őket még egyszer, nekünk is volt, hogy 2x adta tanárnőnk, nyilván nem egymás utáni órán, de úgyse fogsz rá emlékezni, hogy mi volt a válasz, ha eltelik elég idő a kettő között.

Meg szókincsre nagyon gyúrj rá és használj kifejezéseket szóbelin is, h pl. ne csak I think legyen, hanem In my opinion, I am of the opinion that.., As I see it, I believe stb.

Meg figyelj majd a levélformára.

2017. júl. 12. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

English Grammar in Use szerintem elég jól lefedi a nyelvtant.

1000 kérdés és válasz jól felkészít a szóbelire, érdemes többször is végigmenni rajta.

Oxford rövidített olvasmányokat mindenféleképpen ajánlom, ha érzel hozzá bátorságot egy teljes értékű regényt is kipróbálhatsz(szókincset sokat fejleszti)

Attól viszont óvakodj, hogy megfogsz egy szótárat és elkezded magolni abc sorrendben a szavakat. Ez a biztos módja, hogy megutáld és megund a nyelvtanulást.


Próbáld ki az előző évek vizsgafeladatait és az eredménye alapján el tudod dönteni, hogy mikor érdemes menned. Úgy számold, hogy az otthon megírt tesztből levonsz 10-15% -ot és ha az eredménnyel elégedett lennél akkor tudsz vizsgázni menni. Azért kell ennyit levonni, mert a vizsgadrukk és egyéb kényelmi tényezők hiánya miatt rosszabbra sikerül élesben.

2017. júl. 13. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!