Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerinted ez egy jó módszer a...

Szerinted ez egy jó módszer a felsőfokú angol nyelvvizsgára való felkészülésben? Van más ötleted? Tapasztalatod?

Figyelt kérdés

- sorozatok nézése felirat nélkül

- audiobook hallgatása, közben a történet, események jegyzetelése

- angol regények olvasása

- szókincs fejlesztése, Anki használata minden nap, hogy ne felejtsem el a megtanult szavakat

- gyakorisággal írni angolul valamit, egy rövidke, kis féloldalas szöveget valamiről


Sajnos jelenleg munkanélküli vagyok, így magántanárt nem engedhetek meg magamnak, de a speaking részt majd vele akarom gyakorolni. Augusztusban lesz a vizsga, addig még van egy kis időm.



2017. jan. 19. 16:37
 1/6 anonim ***** válasza:
Persze,ezek a legjobb módszerek :) Ha tudsz,tölts le vizsgafeladatokat is és azokat is csináld.
2017. jan. 19. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
7%

- hülyeség

- inkább az ismeretlen szavakat jegyzeteld

- talán, attól függ milyen regény

- a szókincs sose árt, de önmagában nem elég

- ha nincs aki leelenőrizze nem érsz vele semmit


Egy tirivális lehetőség am kimaradt, beszélgess nativ angolokkal. Vannak ilyen programok, ahol pl idősekkel beszélsz, ők nem untakoznak, te gyakorolsz.

2017. jan. 19. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Miért hülyeség sorozatokat nézni? Nekem sokat segített.
2017. jan. 19. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

#2 miért lenne hülyeség..? Én ilyen módszerekkel tanultam meg angolul és németül és mindkettőből volt felsőm már 18 évesen.A film/sorozatnézés a lehető legjobb,mert hallott szövegértést fejleszti,az olvasás szintén nagyon hasznos(szókincs,helyesírás).Annyi,hogy tényleg kell anyanyelvivel beszélgetni,vagy külföldre menni pár hónapra,ha van rá lehetőség,de legalább egy tanárral beszélgetni,mert a beszédkészség csak így fejlődik és ő tud kijavítani is.

20L

2017. jan. 19. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem egyáltalán nem hülyeség a sorozatok nézése, én elég rosszul tudtam angolul, mielőtt elkezdtem sorozatokat és filmeket nézni (először angol felirattal, majd egyre többet felirat nélkül), amiktől nagyon sokat fejlődtem, kb fél év alatt jutottam el B2 szintről C1-re úgy, hogy egy nyarat szinte végig sorozatnézéssel töltöttem.

Az audiobook is jó lehet, ott szebben beszélnek, mint a sorozatokban, filmekben, könnyű megérteni, bár jegyzetelni nem tudom mennyire érdemes közben, én inkább a szöveget szoktam nézni. Ezt és a regényeket érdemes úgy megválasztani, hogy ne legyen benne túl sok ismeretlen, ritka szó, ami főleg a régebbi regényekben fordul elő.

Nekem a szókártyázáshoz sosem volt gusztusom, de ha neked van, akkor persze az is jó lehet.

Az sem ártana, hogyha kerítenél valahonnan korábbi nyelvvizsgákat, és azokat írogatnád meg gyakorlásként, bár a fogalmazásokat, leveleket jó lenne kijavíttatni valakivel, a nyelvtanra sem ártana rágyúrni kicsit, meg barátkozni a szóbeli témakörökkel.

2017. jan. 19. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
#5, köszönöm, hogy megosztottad tapasztalataidat, hasznos volt a számomra. A sorozatok nézésével voltam úgy, hogy nem tudtam, tanulásnak számítson-e, mert októberben emelt érettségit tettem angolból, 87 százalékra sikerült, de nagyon szégyellem, hogy egy szót nem tanultam rá, hanem angol sorozatokat néztem... :( És nem tudom, hogy csak szerencsém volt-e, vagy tényleg segített az a sok buta sorozat, amik éjszakába nyúlóan feltartottak.
2017. jan. 19. 20:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!