Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Segítene egy angolos 2 mondatt...

Segítene egy angolos 2 mondattal? Mondatok és szövegkörnyezet lent.

Figyelt kérdés

Valaki nagyot hisztizett a minap, és most bocsánatot kér. Azt mondja: I'm sorry I blew up yesterday. Guess

I had a case of the heebie-jeebies.

Erre a másik azt feleli: Those little outbursts are

about the only cold showers we get around here.


Az angol mondatok fordítása kéne.



2017. júl. 12. 01:02
 1/10 anonim ***** válasza:

Elnezest, hogy kirobbantam/tomboltam tegnap. Gondolom, egy kicsit megijedtem/betojtam/bediliztem.


Kb. csak azok hideg fogadtatasok/reakciok/hideg zuhanyok amiket itt kapunk.

2017. júl. 12. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 chtt ***** válasza:
100%

nekem tetszett az "elkapott az ideg" kifejezés is a minap


Bocs, hogy úgy kiborultam tegnap. Azt hiszem, elkapott az ideg.

persze lehet cifrázni - teljesen jó az egyesé is, csak a hiszti miatt jutott eszembe pluszban a kiborultam -- és a második felére: tök ideg voltam (szép magyarsággal, hihi), vagy csak simán 'nagyon ideges voltam'... vagy valami ilyesmi)


Ezek a kis kirohanások/kitörések az egyetlen hideg zuhany, amit errefelé kaphatunk.

(gyanítom, valami meleg helyen leledznek:) (szó szerint: azok a kis kirohanások... de nekem 'azok'-kal valahogy nem tetszik:)

2017. júl. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm, esetleg még 2 mondattal tudnál segíteni? Ennek a folytatása.

Erre a másik azt mondja: Maybe you could use one.

Mire a válasz: What did you think I was doing yesterday when I shot my mouth off?

Mert a másiknak is volt egy kirohanása.

2017. júl. 12. 13:07
 4/10 anonim ***** válasza:

Koszi, chtt. Nekem sem tetszett, de nem tudom miert, kovetni akartam az eredetit, persze nem jol jon ki magyar forditasba.


cold shower - idioma, (leszuras itt) szoval nem biztos, hogy meleg eghajlaton vannak:))

2017. júl. 12. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 chtt ***** válasza:

A hideg zuhany nálunk is jelent egyfajta lehűtést/leszúrást, szóval tök jogos, én is kösz. :)


Összehozzuk a folytatást? Nekem valami olyasmi jut eszembe, hogy:


- Talán neked is jól jönne/neked sem ártana (egy).

- Mit gondolsz, mit csináltam tegnap, amikor be nem állt a szám?

:)

2017. júl. 12. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi, főleg a shot my mouth off-ot nem tudtam.
2017. júl. 12. 13:17
 7/10 chtt ***** válasza:

Szívesen. Az jutott még eszembe, ha rövidíteni akarjuk a felirathoz, hogy ki lehet ejteni a 'mit csináltam' részt, valahogy így:

Mit gondolsz, miért járt annyit tegnap a szám.

Finomíts rajta, ahogy jobban illik majd a szövegkörnyezetbe.

:)

2017. júl. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ez a cold shower itt…

vizes lepedo?

2017. júl. 12. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Az are about the only cold showers we get around here - nem inkább az egyetlen hideg zuhany (vagy hasonló) amiben errefelé részünk van (vagy ilyesmi)? Hisz ezt nem kapják, hanem belőlük tőr ki.
2017. júl. 12. 14:05
 10/10 chtt ***** válasza:

"nem inkább az egyetlen hideg zuhany (vagy hasonló) amiben errefelé részünk van (vagy ilyesmi)"


De, de, épp most akartam írni... egyébként is valami hasonlót írtam, ha jól rémlik, csak most kezd letisztulni, és úgy tudom elképzelni, hogy ezek a kitörések az egyedüli "hidegzuhanyok", amivel a feszültséget oldani tudják (persze film nélkül csak tippelgetek, de hátha bejön:)

2017. júl. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!