Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Egy introvertált ember, hogy...

Egy introvertált ember, hogy tud megtanulni idegen nyelven?

Figyelt kérdés
Elnézést kérek, nem tudom, hogy jó kategória-e. Szóval egy introvertált ember, aki utál beszélni, ami ugye alapja egy nyelv használatának és gyakorlásának, milyen szinten tud megtanulni idegen nyelvet. Amennyiben nem kiskorában ivódik belé, hanem felnőttként tanul. Az oké, hogy írásban, olvasásban passzív tudásban jó lehet, de beszédben? Az én ismeretségi körömben, aki beszél valamilyen idegen nyelvet, az szangvinikus, kolerikus személyiségű. Volt egy olyan főnöknőm, aki úgy tanult meg franciául nagyon gyorsan, hogy nagyon zavarta, hogy nem tud beszélgetni (rövid időre kint élt a férjével)és pár hónap alatt megtanulta a nyelvet.
2017. júl. 12. 10:34
 1/9 anonim válasza:
100%
Levelezz angol/amerikai emberekkel, nekem az adott egy kis önbizalmat. Amúgy hidd el, őket nem nagyon érdeklik a hibák, amíg megért, semmisnek fogja venni őket. Én mindig elnézést kértem tőlük, de azt válaszolták, hogy ne parázzak, teljesen felesleges. Szóval, azóta szóban is könnyebben kommunikálok angolul.
2017. júl. 12. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Semmi köze hozzá. Zárkózott, gátlásos vagyok és mégis könnyen tanulok nyelveket.
2017. júl. 12. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

"egy introvertált ember, aki utál beszélni" - nem ez az introveltáltság.

A barátom amúgy a legintroveltáltabb ember, akit ismerek, de mégis simán megtanult angolul és németül is felsőfokon.

2017. júl. 12. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%
Szerintem a kérdező a szóban történő társalgásra gondolt, bár való igaz, hogy nem feltétlenül személyiségtípus kérdése a gördülékeny kommunikáció.
2017. júl. 12. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
89%
A fejlődés elkerülhetetlen része, hogy átléped a konfortzónád. Nem csak a nyelvtanulás terén. Mindenben.
2017. júl. 12. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Mennyire tanult meg franciaul a volt fonokno par honap alatt? Nem hinnem, hogy nagy tarsalgast tudott levezetni ennyi ido alatt.
2017. júl. 12. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Azért szerintem erősen hozzájárul. Én se levelezek senkivel, jobb szeretném,ha lenne valaki,aki kérdez és akkor mondok rá dolgokat, de hogy én magamtól.. kérdezgessek és találjam ki,hogy mi legyen a téma.. hát..

Szóval ezért járok egynyelvű tanárhoz,de meg kell mondjam kevésnek érzem a heti 1 alkalmat. Hiába filmnézés,könyvolvasás.. nem megy elég jól.


Lehet blogot kéne írni arról,ami érdekel,csak akkor azt úgy,hogy jó nyelvezettel és nem csak tőmondatokkal.:)

Másik a beszédre esetleg az okostelefonokra rábeszélés is jó lehet,bár a hangfelismerés azért nem olyan jó.

Angol táborba mennék,de túl drágák:( És olyan kéne,ami azért aktív,szóval tényleg lenne valami,ami köré szerveződik a dolog és mindenkit kommunikációra késztet.

Felvetődhet a kérdés,ha nem beszélek sokat stb,akkor minek erőltetem ezt a részét? Mert fontos lehet a közeljövőben, munkához stb.

2017. júl. 12. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Már bocsánat, de jaj hagyjuk már. Minden embernek, még egy "introvertáltnak" is alapvető szüksége és képessége a kommunikáció. Azt hagyjuk, hogy ezek a személyiségtípusok senkire sem illenek pontosan, az egész sokkal inkább skála és pár támpont, és érthetetlen, hogy egyes emberek miért fújják fel, de szerintem egészen más jellegű probléma, hogy feszengsz egy buliban és nem vagy túl beszédes, és az, hogy képtelen vagy megtanulni egy nyelvet, mert utóbbi azt jelenti, hogy képtelen vagy beszélni, amíg előbbi a szociális preferenciáidról szól. Mivel le tudtad írni ezt a pár sort, feltételezem, hogy tudsz kommunikálni.


Bocsi, hogy ilyen csőbunkó vagyok most egy kicsit, de tényleg semmi köze a kettőnek egymáshoz.

2017. júl. 12. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én angol szakos vagyok egyetemen, de már előtte, gimiben megcsináltam a felsőfokút. Introvertált vagyok, de ez nem akadályozott meg abban, hogy pl. osztálytársaimmal gyakoroljam a szóbeli részt. Jó a nyelvérzékem szerencsére és nem kellett ezt sokat gyakorolni, az írásbelihez meg pont elég nagy volt a szókincsem. Bevallom, így egyetemen is jobban szeretek angolul esszét írni meg szakirodalmat olvasni, mint órán beszélni, de ez utóbbit is muszáj néha. Rá lehet szoktatni magad, hogy képes legyél folyamatosan beszélni, de - bennem legalábbis- mindig ott van egy kis szorongás, ha spontán kell beszélnem egy témáról. Mondjuk ez akkor is megvan, ha ezt magyarul teszem, nem nyelvtől függ.
2017. júl. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!