Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Lehet két nyelvet párhuzamoson...

Lehet két nyelvet párhuzamoson tanulni?

Figyelt kérdés
Nem fog egyik a másik rovására menni? Nem fog összekavarodni a kettő a fejemben? Tapasztalatok, tippek?
2017. júl. 18. 17:26
 1/3 anonim ***** válasza:

Az elején keverni fogod egy kicsit, de csak addig amíg nem teszed tisztába a dolgokat.

Azonban ez is beszédben fog előjönni de tényleg csak az elején.

Pl. nekem a német tanulás során beszédkor sokszor használtam az elején az "and"-et, vagy az "or"-t. De sokszor a számokat is angolul mondtam reflexből.


Azonban ez kb. 1-2 hónapig volt csak. Utána semmi extra nem volt.


Utána pedig kifejezetten jó, hiszen azonnal tudod kötni a saját nyelvedhez az új szavakat és azonnal a másik tanult nyelvhez is. Duplán olyan jól vésődik be a memóriádba.

2017. júl. 18. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én spanyolt és olaszt tanulok egyszerre (bár már magasabb szinten) nálam az szokott lenni hogy pl ha spanyol szöveget írok véletlen olasz írásmóddal írok valamit, vagy fordítva. Pl spanyolban cuando helyett quandonak írom. Mi az a 2 nyelv?
2017. júl. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 webnyelv ***** válasza:

Természetesen lehet. De attól is függ, mely nyelveket. Pl. angolt és németet egyszerre kicsit rossz, mert könnyű összekeverni. Érdemes az angolt vagy a németet felhozni magasabb szintre, utána kezdeni a másiknak. De azért lehet egyszerre is. Viszont jobb egyszerre pl. az angol-olasz, német-francia, német-olasz, német-spanyol, német-orosz, angol-orosz, stb. párosítás, mert annyira nem hasonló struktúrájú nyelvek, hogy könnyen keverni lehessen őket.

De pl. az olasz-spanyol egyszerre nagyon keverhető.


Én nem teljesen párhuzamosan tanultam az angolt és a németet, és nem volt gond a keveréssel. De mások, akik egyszerre tanulják, úgy látom, sokszor megküzdenek vele. Én tanultam kb. fél évet angolt, utána kicsit félretettem és jött a német, kicsit később elővettem az angolt is, így egész jó volt.

2017. júl. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!