Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyi idő alatt lehet megtanu...

Mennyi idő alatt lehet megtanulni németül alap/ középszinten nulláról?

Figyelt kérdés

Itthon vagyok gyed-en és nagyon hiányzik a tanulás. Arra gondoltam, tanulnék németet, de csak heti 1 órában tudnánk tanárt fizetni. A többit itthon, önerőből. Max. fél év alatt meg tudnék szerezni egy alap vagy középfokút - legalább írásbelit? /Ha szóbelit nem is/

27 éves vagyok, átlagos nyelvérzékkel és egy angol középfokú szóbelivel. /de az már 9 éve volt :S/


2010. máj. 22. 19:37
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

1 év alatt simán meglessz az alapfok.

Az egyszerű, még úgy is ha előtte sose tanultál németet.

A tanároddal meg az elején tisztázd hogy te alapfokot szeretnél mihamarabb..

ha jó tanár, akkor hozza majd a tételeket, stb, segéd anyagokat, és segít mindenben.

Sok sikert hozzá!

2010. máj. 22. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi a biztatást ! :)

Azt nem is írtam, hogy franciául is tanultam 4 évig, de olyan xar - szemét volt a tanár, hogy órán kívül elő sem vettem a könyvet :(

Azt hiszem, jövő hónaptól belevágok:)

2010. máj. 22. 19:53
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
ez tőled függ, hogy mennyi energiát fektetsz bele, az 1 év reális, ha tehetséges vagy és foglalkozol vele szerintem hamarabb is, ha meg elhanyagolod akkor több év alatt se:)
2010. máj. 22. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
én is most állok neki németnek nagyon, mert egy év múlva már könyvet kéne olvasni rajta..
2010. máj. 22. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az alapfokra számolj kb. 600-700 órát, a középfokra kb. 1000 órát. Motiváció, módszer és szorgalom kérdése, hogy ez 3 hónap alatt lesz meg vagy 3 év alatt.
2010. máj. 23. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hol lehet németet a 0.-ról kezdeni? (Persze nem magántanárra gondolok) Mondjuk BP.-en.
2010. máj. 24. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!