Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit tegyek angliában, hogy...

Mit tegyek angliában, hogy megértsem az angolokat?

Figyelt kérdés

Kijöttem dolgozni nagyon jó állás és feltételek miatt.

Nyelvvizsgával rendelkezem,meg amikor Németo.-ba kellett angolul beszélni,a németek még úgy érthető szinten beszéltek.

Illetve Amerikai srácok is még teljesen érthetőek voltak itt csak nézek...

Darálja a pali extrém gyors,extrém "angol akcentussal".

Lassan 4. hete dolgozom itt,de a tipikus sprintelve "tájszólással" beszélőket alig.

Mindig hülyén érzem magam,hogy "kicsit lassabban" szöveg hangzik el tőlem miután nézek 1 nagyot :D


2017. júl. 28. 14:05
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Én is hasonlóan jártam, de hasznosabb tanácsot nem tudok adni, mint hogy nyugodtan mond hogy beszéljen lassabban vagy hogy ismételje meg. Idővel belerázódsz, addig is próbálj minnél többet beszélni velük. Nekem is kellett 2-3 hónap mire megérettem őket anélkül, hogy folyamatosan vissza kellett volna kérdeznem. Nézz angol sorozatokat, kapcsold be a híradót hogy szokjad. Ha vannak szimpi szomszédok, munkatársak velük beszélj minél többet. Könnyebb olyannal az elején aki barátságosnak tűnik meg kevésbé néznek ha sokat visszakérdezel. Bele kell csak rázódni kicsit :) Ahogy észrevettem a tőbbség megszokta a külföldit, nem csinál ügyet belőle ha nehézkesen érted meg őket.
2017. júl. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
5%

jajj, nem kell eldicsekedni, hogy mennyire tudsz angolul, nem nagy durranás. "4 hete itt vagyok és még nem értem, mert hadarnak, de egyébként vágom az angolt"

Tudom, hogy nem azért írtad ki a kérdést, mert tényleg nem tudod, hogy mit tegyél, hogy megértsd őket...erre még a leghüébb is tudja a választ: majd idővel megérted..Ezeknek a kérdéseknek mindig csak az önigazolás-te esetedben az, hogy igen, tudsz angolul-és a dicsekvés a lényeg. Csak elbújtatják egy kamukérdés mögé a széndékot. Mint mikor anyukák kérdezik, hogy rendben van e a 2 éves gyerek, ha még nem rajzol családrajzot...és akkor elsorolják, hogy folyékonyan beszél, megért mindent, felismeri a szineket, tud kétkerekűzni....stb és akkor eldicsekedhet mindennel, plusz még megnyugtatják, hogy nem kell festményeket produkálnia.

2017. júl. 29. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Uristen utolsó, ezt nem tudom hogy sikerült összeraknod..
2017. aug. 10. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!