Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit gondoltok, lehet 2 nyelvet...

Mit gondoltok, lehet 2 nyelvet egyszerre tanulni?

Figyelt kérdés
Angolt már 10 éve tanulom de nem tudom folyékonyan beszélni mivel senkivel nem tudok gyakorolni De fejben nagyon ott vagyok,írott szövegeket jól megértek. Vissza térve a kérdésre az angol mellet szeretném a németet tanulni. Tudni kell hogy szinte soha nem tanultam németül. Mi a Véleményetek?
2017. aug. 2. 21:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem lehet. Én is két nyelvet tanulok. Csak én a suliban. Németet tanultam sokáig az lehet jobban megy. Angolt meg nem rég kezdtem el.
2017. aug. 2. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
52%

Belekezdhetsz, de az angol nem sokat fog segíteni a németben. Mintha egy független nyelvet tanulnál, ahol néhány szó emlékeztet arra, hogy a két nyelvnek mégis van valami köze egymáshoz.


Kérdező, az angolodat aktiválnod kell. Először magadban találj ki gondolatokat. Utána fordíts dalszövegeket. Aztán vegyél elő egy leggyakoribb szavak listáját, azon gyakorolj, azokkal mondj mondatokat. Emellé ajánlom még az Instant Vital kártyacsomagot. Ezekkel már menni fog.

2017. aug. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
83%
A gimnáziumokban alapból két nyelvet tanulnak a diákok...
2017. aug. 2. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha komolyan/intenzíven akarod tanulni mindkettőt akkor azt mondom hogy nem , kivéve ha időmilliómos vagy mivel ez körülbelül napi 4-6 óra tanulást jelent, ha csak szórakozásból/hobbiból akkor azt mondom igen de akkor eredmény jóval késöbb várható.
2017. aug. 2. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!