Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Neten meg lehet tanulni A2-es...

Neten meg lehet tanulni A2-es szinting németül egy hónap alatt?

Figyelt kérdés

Ha igen, akkor honnan/hogyan? Duolingora gondoltam, de van ennél jobb megoldás? Egyeb tippek/ötletek?



Azért lenne fontos egy hónapon belül, hogy szeptembertől már egyetemen felvehessem a B1-es németet. A1, A2-es németet felvettem előző évben egyetemen, de nem tudtam rá sokat készülni mert elég sűrű volt a programom, újra meg nem szívesen venném fel ugyanazon a szinten.



Minden hasznos kommentet előre is köszönök!



2017. aug. 4. 22:19
 1/5 anonim válasza:

Én androidos applikációkat használtam, egyszerre többet, könnyen tanultam vele, főleg a szókincsemet akartam fejleszteni, amire a legjobb a "Német Tanulás 6000 szavak"

Aztán a "Der Die Das" - ha nem tudtam valamelyik szó névelőjét.


Nézz német vagy osztrák filmeket magyar felirattal, főképp olyanokat válassz, amiknek a története tényleg érdekel, szívesen néznéd, úgy az igazi.


És még egy, ami nekem szintén sokat használt, az az, hogy német középszintű érettségi feladatsorokat oldottam meg, gyakorlásként. Szövegértés, hallásértés, nyelvhelyesség.


Hátha neked is beválnak :)

2017. aug. 4. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, de nekem a nyelvtan is fontos lenne mert azok nagyon homályosak.
2017. aug. 5. 10:07
 3/5 A kérdező kommentje:
Esetleg könyvet tudna valaki ajánlani?
2017. aug. 5. 10:28
 4/5 anonim ***** válasza:

Cornelsen kiadótól: Grammatik Aktiv


Van belőle több verzió, többféle szinten. A tartalomjegyzékben jelzik, hogy az adott rész melyik szinthez tartozik, ezért nem baj, ha pl. az A1-B1 kötetet veszed meg.

2017. aug. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én tanárral három hónap alatt tanultam meg, mert átjöttem gimibe és oroszos osztály nem indult, így kénytelen voltam belekezdeni egy harmadik nyelvbe. :D
2017. aug. 6. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!