Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol filmek nézéséből mennyit...

Angol filmek nézéséből mennyit tudna fejlődni a nyelvtudásom, ha jelenleg B1 szinten van kb?

Figyelt kérdés
Csak kb tippelem meg, hogy ilyen szinten lehetek A2 vagy B1(volt nyelvizsgám még 2014-ben akkor B2 szinten voltam de azóta semmit sem fejlődtem, inkább visszafele sajnos.Mostanában elkezdtem nézni CSAK angolul,angol felirattal filmeket és elég jól megértem amit nem arra rákeresek...Hogyan tudnák fejlődni, ez jó kezdeti lépés??

2017. aug. 7. 14:51
 1/5 anonim ***** válasza:
abszolút jó én is így tanulok sokszor. Mivel sorozatokban sokszor használnak egy szót és ha nem értem kikeresem és ráadásul hang és kép is van hozzá amitől könnyebb a memorizálás. szóval abszolút jó módszer. Plusz amit tusdsz azt előhozza.
2017. aug. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod..és te mennyit fejlődtél, milyem szinten vagy most?
2017. aug. 7. 16:29
 3/5 anonim ***** válasza:
Jó lépés.
2017. aug. 7. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Jó lépés kezdetnek, de csodát ne várj. A nyelvtudás több készségből tevődik össze, és nem fejlődik egyforma ütemben mindegyik. A hallás/szövegértésed/szókincsed (passzív tudásod) sokat tud így haladni, viszont a beszéd/íráskészséged (az aktív tudás) nem annyira. Én kombinálnám pl. azzal, hogy keresek egy angol levelező- vagy beszélgetőpartnert.
2017. aug. 7. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kezdetnek mindenképpen jó. Mellette angol nyelvű újságokat, könyveket is olvashatnál az ismeretlen szavakra keress rá, akár ki is jegyzetelheted magadnak úgy jobban megragad, a bő szókincs elég fontos :) Viszont a nyelvtani szerkezeteket -legyen az egyszerű vagy bonyolultabb - segédanyagokból tudod csak jól elsajátítani.
2017. aug. 9. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!