Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen filmet és könyvet...

Milyen filmet és könyvet ajánlanátok hogy fejlesszék az angol nyelvtudásom?

Figyelt kérdés
Nagyon gyengén tudok angolul és szeretném az iskolán kívül is fejleszteni magam.

2017. ápr. 30. 12:47
 1/10 anonim ***** válasza:
Brit filmeket :P
2017. ápr. 30. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Meséket, pl. Disney mesék, vagy akár rajzfilmsorozatok, pl. Adventure Time, Steven Universe, My Little Pony FIM, Gravity Falls stb.
2017. ápr. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenképp kipróbálom ezeket. :)
2017. ápr. 30. 15:31
 4/10 anonim ***** válasza:

Én annak idején egy marha hosszú angol nyelvű Harry Potterrel kezdtem, és nem ajánlom. :D

Tapasztalatból, inkább azt javaslom, hogy olvass rövidebb lélegzetvételű történeteket, amiknek a végére is érsz, akkor is, ha lassan megy! És ami nagyon fontos: szeresd a témáját!


The Night-time Guy (Tony Kenrick) - ez vicces, nagyon izgalmas, és még kicsit thriller is


Sucker's Portfolio (Kurt Vonnegut) - ez több rövidebb történetet ír le


God Hates Us All (Hank Moody) - ez pedig egy Californication könyv


Mindhárom rövid annyira, hogy ne add fel, de nagyon jók is. :)


Amit még ajánlok, hogy olvass fanfictiont! Annak a témája, szereplőgárdája biztos olyan lesz, amit szeretsz és érdekel (nyilván úgy keresel rá), és köznapi nyelven írják, nem nehezebben érthető, szépirodalmi szövegek. Én így szoktam rá az angolul olvasásra. És ha már jól ment, elkezdtem angolul írni ugyanilyen, rövid sztorikat. Az volt az, ami igazán fejlesztette az angolom. :)


Hajrá! :)

2017. máj. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Plusz, filmekből azokat ajánlom, amikbe egyébként is szerelmes vagy. Harry Potter, Gyűrűk Ura, Game of Thrones... az ilyen kaliberű filmekben/sorozatokban szépen beszélnek a színészek, jól érthető. A másik, amivel nem lőhetsz mellé: a brit BBC kosztümös sorozatok. Érdemes egy ideig alatta hagyni az angol feliratot, mert úgy sok mondat rögzül.
2017. máj. 4. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsot. Kipróbálom. :)
2017. máj. 8. 19:22
 7/10 anonim válasza:
Én duolingo-zok most és utána majd rövidebb gyerekkönyveket fogok olvasni. Mellette az angol videósok is jók 13l
2017. jún. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Sokszor nézd meg ugyanazt a filmet! Lehetőleg valami rövidebbet, hogy már szinte tudd kívülről.
2017. jún. 3. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm. :)
2017. jún. 4. 08:38
 10/10 anonim ***** válasza:

Ezekből válassz

[link]

[link]

de ne olyant, ami más időkben játszódik. Bár a művelt ember szókincsének fontos része a varázspálca, lovagi páncél, stb., de nem biztos, hogy azzal kell kezdeni.

2017. jún. 4. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!