Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan és milyen segédanyagokk...

Hogyan és milyen segédanyagokkal tanuljak, fejlesszem az angol nyelvtudásom egyedül?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tudom, hogy már több ilyen kérdés szerepel és ezért elnézést kérek. Azért írom ki a kérdést mert nagyon szeretnék olyan emberekkel beszélni, megtudni a tapasztalataikat, akik otthon tanulnak/tanultak nyelvet.

Jelenleg középszinten állok, az utóbbi időben minden sorozatot, filmet angolul néztem (felirat nélkül) és egyre jobban, többet értek. De tisztában vagyok azzal,hogy ennyi nem elég. Esetleg tudnátok javasolni tankönyveket, internetes oldalakat ami segít a fejlődésben?

Letöltöttem az English grammar in use cimű könyvet. Ismeritek? Vélemények róla? Hasznos a nyeltan elsajátításához?

Természetesen tudom, hogy ennyi nem elég, ezért kérlek adjatok tanácsot, minden tippnek nagyon örülnék.

Köszönöm, hogy elolvastad :-)



2016. júl. 14. 14:16
 1/4 anonim ***** válasza:

A helyzet az, hogy elég jó úton haladsz. Továbbra is türelem kell.

Egy kisgyerek hogyan tanulja meg a nyelvet?

Utánoz és mondogatja, hangosan. Nyelvtant azt majd csak akkor tanulja, mikor már perfekt beszél.

Tehát az jó, hogy nézel videókat. Megérted. Jó ha tanulsz hozzá nyelvtant, de gyakorolni kellene a nyelvet hangosan. Keress fel olyan helyeket, ahol tudsz beszélgetni, ne zavarjon, hogy nem vagy perfekt, majd ha gyakorolod a párbeszédet, majd egy idő után perfekt leszel, az se zavarjon, hogy akivel beszélgetsz nem tud olyan jól, kezdetben ez nem számít, csak később, de azt majd látni fogod, akkor kell mást keresni beszélgetni.

A nyelvtan könyv kiváló, amit írtál. Gyakorold a levélírást is, írj sok levelet valakinek, levelezzél.

Itt meg van egy csomó angol hanganyag és mellette angol pdf is, tehát tudod követni a hanganyagot, ha elsőre nem értenéd. Vannak videók is. És meg vannak ugyanezek magyarul is, tehát tudod ellenőrizni magad (a videóknál). Ne tartalmat nézd hanem a nyelvtanulási, fejlődési lehetőséget. Kezd ezzel, aztán vannak nehezebbek is, amihez nagyobb szókincs kell:

[link]

2016. júl. 14. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
28%

Na, azért a Jehova tanúin kívül mást is lehetett volna ajánlani ...

A kedvencem az [link] ezen minden van többféle szinten.

Az English Grammar in Use az egyik legjobb nyelvtankönyv. Van Vocabulary in Use is. Azonkívül találsz anyagokat a BBC-nél is: [link] itt pedig mindenféle link: [link]

2016. júl. 14. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm, ment a zölt kéz.

Továbbra is várok ötleteket :-)

2016. júl. 14. 19:24
 4/4 anonim ***** válasza:

Van az italki.com oldal, ahol regelés után beszélgethetsz másokkal angolul, cserébe te meg tanítod őt magyarul. Van ingyenes része is. Nem rossz oldal.


Van egy másik oldal, ahova 30 napig érdemes bemenni, persze tovább is csak az nem ingyenes. Különböző osztályokba tudsz bejelentkezni kezdés előtt. Azt hiszem 2 óránként indulnak az osztályok a kezdőtől az advance-ig, 16 szint van. Be kell jelentkezni az üres helyekre. Mindenhonnan vannak személyek akik használják a szolgáltatást és anyanyelvű tanár van. Bármelyik csoportban kezdhetsz. Mindig más-más téma van. Interaktív, beszélgetős. Az első hónap nem drága mindössze 1 font és annyiszor mész , ahányszor akarsz. Mielőtt letelne az 1 hónap 1 nappal előtte törlöd a regisztrációdat. [link]

2016. júl. 14. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!