Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Rettegek a TELC c1-től, mit...

Gergő Filó kérdése:

Rettegek a TELC c1-től, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nem rég jelentkeztem telc c1-re. Megcsináltam az oldalon feltüntetett ingyenes feladatsort ami kb 75% lett (tanár javította ki). Majd befizettem szépen a pénzt, még vizsgafelkészítő tankönyvet is vettem. Elkezdtem rá komolyabban gyakorolni, de hihetetlen nehezen mennek a feladatok, kb 50%-60% átlagban és nagyon félek, hogy meghúznak. Van bármi tippetek, trükkök h mit tegyek?:D van még kb 4-5 napom a vizsgáig. Ha meghúznak akkor nagyon szomorú leszek mert ez bizony 2 hetes KFC melós pénz:/ (Eddig középfokúm van csak City and Guildsből ami majdnem tökéletes lett illetve egy angol közép érettségi 96%on)

#nyelvvizsga #TELC #telc c1 #telc c1 angol #telc angol #telc c1 nyelvvizsga
2017. aug. 7. 20:41
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem lehet lemondani, vagy áttetetni?

Én a Goethe B2-vel voltam így. Áttették, tanultam rá többet és 91% lett. A pénzt így nem buktam el.

2017. aug. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

1. Csinálgasd tovább a feladatokat, ha van amit már megcsináltál azt is újracsinálhatod. Új tudást nem fogsz szerezni ennyi idő alatt, de ha rutint szerzel a feladattípusokból, tudod mire mennyi idő van és nem kell sokat gondolkoznod magán a feladaton(például tudod, hogy ide nem kifejtős válaszok kellenek, hanem csak pár szavasak), hogy minek kéne nekiállnod az bizony 10-15% plusz a végeredményen.


2. Ne izgulj. A 75% elég szép eredmény, úgyhogy tudásod az van a felkészítő könyvek többször nehezebbek kicsit mint a tényleges vizsga úgyhogy attól sem kell félni.

2017. aug. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ennek már lejárt a visszamondási határideje.

Most őszintén: És akkor mi van, ha neadj'isten meghúznak? Semmi. Akkor két hétig nem pénzért dolgoztál a KFC-ben. Ez olyan nagy tragédia? Szereztél munkatapasztalatot, találkoztál sok emberrel, nem ért semmi veszteség. Az életben sokkal súlyosabb tragédiák történnek, mint hogy két hétig ingyen dolgozott. A bukott vizsgának is van előnye, mert tapasztalat. Addig még mindenesetre napi több órán át csináld a feladatokat, szótározz, az utolsó pillanatban is rengeteg dolog megragad. A majdnem tökéletes B2 nem áll messze egy 60%-os C1-től.

2017. aug. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!