Olasz vagy német?

Figyelt kérdés
Olaszt vagy németet tanuljak jövőre? Elméletileg a németnek nehezebb a nyelvtana, és nekem már az angolnál is nehéz volt egy kicsit, viszont a német az , amivel megyek is valamire mint 2. nyelv. Tudnátok mondani pro és kontra érveket? :)

2017. aug. 9. 19:07
 1/4 anonim ***** válasza:

Olaszt teljesen feleslegesnek találom, kivéve ha esetleg olyan helyen akarnál elhelyezkedni, ahol nem árt valamilyen ritkább nyelvet ismerned. Ha Olaszországban akarsz élni, nyilván jobb az olasz(mert ott nem igazán ismernek más nyelvet), de az angol és a német az, amivel mész is valamire az életben legalábbis itthon és a környéken biztosan.

Tehát ha nem hobbid a nyelvtanulás, mindenképp német. Ha vendéglátásban gondolkozol(olasz konyha pl), akkor angol és olasz(mert a német megérti az angolt is sok esetben, de az olaszokkal nehéz bármilyen más idegennyelvvel szót érteni).

Egyébként ezt mindenki maga válogatja, egyéntől függ, hogy milyen elképzelései vannak a jövőre nézve.

23/F

2017. aug. 9. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Svájcban hasznos lehet az olasz.De szerintem is inkább német.
2017. aug. 9. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Németet választanám, de most megnéztem egy videót amiben németül beszélnem, és elég ijesztően hangzik. https://www.youtube.com/watch?v=uO0jWxhVW1A&t=71s

Vagy ez változna, miközben tanulnám a nyelvet?

2017. aug. 9. 20:06
 4/4 anonim ***** válasza:

Egyiknek sincs semmi értelme ha nem akarsz vele kezdeni semmit

Én olaszul tanultam/beszélek viszont itthon mindenki a németet majmolja úgyhogy azt válaszd nagyobb segítséget kapsz hozzá azonban fordítóként, tolmácsként, idegenvezetőként itthon is boldogulsz az olasszal ha nem akarsz külföldre menni

2017. aug. 10. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!