Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Rámjött a nyelvtanulhatnék....

Rámjött a nyelvtanulhatnék. Melyik nyelve (ke) t tanuljam?

Figyelt kérdés

Felnőtt vagyok, dolgozom, családom nincs, tehát időm, ha korlátozottan is, de van. 8 éve már letettem egy Origo német felsőfokot, de nagyon sokat felejtettem, jó lenne ezt a passzív tudást feltornázni. Olaszból kb. A1 szinten vagyok, ez a kedvencem, jó lenne rendesen beszélni.

Angol eddig kimaradt az életemből, tudom, ez nagyon fontos lenne.

Tul.képp szeretném mind a három nyelvet tanulni, de milyen elosztásban? H-P-ig kb. 1-2 óra áll esténként rendelkezésemre, sz-v ugye több.

Ha elkezdem az angolt, azt ugye, ha kicsit is, minden nap kellene, de nem szeretnék lemondani az olaszról, németről sem.

Gyakorlott, több nyelvet egyszerre tanulók, ti ezt hogy oldjátok meg? Köszi!



2017. aug. 9. 17:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
16%

Ha optimista vagy, tanulj angolul.

Ha pesszimista vagy, tanulj kínaiul.

Ha realista vagy, tanulj LŐNI!

2017. aug. 9. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Egyszerre csak egyet tanulj. Azzal viszont mindennap foglalkozz.
2017. aug. 9. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
61%
Az angol kapjon napi egy órát, a német és az olasz felet-felet.
2017. aug. 9. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Köszi! Egyszerre egyet, tudom, ez lenne az ideális, de akkor a másik két nyelv teljesen kiesne.

Napi 3 nyelv... ezt lehet, megpróbálom, de esélyesebb, hogy: minden nap angol + olasz/német. Így heti 6szor vagy hétszer 1 óra angol. Minden másnap olasz vagy német.

Mondjuk nem kevés szervezést kíván ez így, mert nagyon rendszertelen ember vagyok.

2017. aug. 9. 18:30
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem maradj az egyfélénél, mert így három szék közül a pad alá fogsz esni. :D Két év alatt felsőfokra meg tudsz tanulni egy nyelvet, ha minden nap foglalkozol vele 1,5-2 órát. De ha elaprózod akkor nem leszel egyikben sem jó.


Egymás után, ne egyszerre.

2017. aug. 9. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Jó, legfontosabb az angol. Ha ezt tanulom csak két évig, a másik két nyelvből a tudásom tovább romlik.

Mondom, németből már van felsőfokúm, és rengeteget felejtettem belőle. Az angollal is ez lenne, szerintem, ha utána jönne mondjuk az olasz.

2017. aug. 9. 21:09
 7/16 anonim ***** válasza:
Én úgy csinálnám, hogy az egyiket (fontossági sorrend miatt az angolt) elkezdeném intenzíven tanulni, a németet pedig apránként ismételgetném, mondjuk heti 1-2 alkalommal, akkor sem kell túlzásba vinni. Nem tudom, mennyi maradt meg abból a felsőfokú nyelvtudásból, de például érdemes próbálkozni német nyelvű oldalak olvasgatásával, ha szoktál híradót nézni, javaslom az m1 német nyelvű híradóját (visszanézhető interneten). Emellett elő lehet venni a régi német nyelvkönyveket, és olvasgatni a nyelvtant, átolvasni egy-egy témakör szavait... (és tényleg nem kell túllihegni; csak amennyire jut energiád) Így a németből már egész biztosan nem felejtesz többet, esetleg még fejlődsz is benne, viszont mellette az angolt valóban meg lehet tanulni egész jó szinten 2 év alatt. Aztán utána meg elkezdheted az olaszt, vagy ismét komolyan veheted a németet, ezt még úgyis meglátod. :)
2017. aug. 9. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Németből az egyszerű, hétköznapi társalgás megy. A legnagyobb problémám belőle a hallás utáni szövegértés. (Máig csodálkozom, hogy ez a rész is sikerült a nyelvvizsgán.) Sokszor azért is kerülök cikis helyzetbe, mert a beszéd alapján azt gondolnák, jobban bírom a nyelvet, míg sokszor egy egyszerűbb mondatra is visszakérdezek, mert nem értettem.

Angolt magamtól bevallom, nem tanulnék, de tudom, hogy kell. Szerintem nekem ebből elég lenne egy erős, használható középfok.

Az olaszt viszont élvezem, ezt mindenképpen szeretném folytatni. Tök jó lenne, ha amit mrgtanultunk, már nem felejtenénk el.

2017. aug. 9. 21:41
 9/16 anonim ***** válasza:
Hát szerintem erre nem kell ráparázni, ha egyszer már megtanultál egy nyelvet úgy, hogy folyékonyan beszéld, azt szerintem nem lehet elfelejteni olyan értelemben, hogy ne jönne vissza pár hónap ismétléssel, ha szükség van rá. Az angolt pedig szerintem lehetetlen elfelejteni, ha azt a minimális energiát beleteszed, hogy minden filmet lehetőleg angolul nézel, és angolul olvasod a híreket. A legtöbb zene is angol. Az angol igazából ömlik rád. A többi nyelvet azért kell karbantartani, mert olasz vagy orosz vagy akármilyen nyelvű anyagot nem tolnak a képedbe, ha nem keresed te magad az alkalmat.
2017. aug. 9. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Jó lesz az a beosztás, amit tervezel. Csak nyugodtan, maximalizmus nélkül. Menni fog!
2017. aug. 10. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!