Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Beim Artz rövid fogalmazás?...

Beim Artz rövid fogalmazás? (német)

Figyelt kérdés

Nyílván nem azt várom el, hogy valaki írjon nekem egy fogalmazást róla. (de akinek úgy tartja kedve az nyugodtan :D)

Ötletek várnék, mert az én problémám ott kezdődik, hogy még magyarul se tudom, hogy mit írjak ról.

Szóval aki nem annyira jó németből az pár egyszerű magyar mondatot is írhat kiindulási alapnak.

És ha valaki esetleg német mondatokat ír, az csak rövid, egyszerűeket írjon.

Előre is köszönöm.



#német #fogalmazás #Beim #Arzt
2017. aug. 13. 09:32
 1/6 A kérdező kommentje:

*

Arzt

2017. aug. 13. 09:49
 2/6 anonim ***** válasza:
69%

Amikor az ember nem érzi jól magát, beteg, orvoshoz megy. A rendelőben a beteg elmondja az orvosnak a panaszait. Az orvos megvizsgálja a pácienst, diagnosztizálja a betegséget, majd felírja a gyógyszereket, ellátja tanácsokkal a beteget, hogy le tudja küzdeni a betegséget. Megfázás esetén elegendő lehet egy kis ágynyugalom, azonban komolyabb betegségek (pl. tüdőgyulladás) esetén akár kórházba is kell menni. Ezután a páciensnek el kell mennie a patikába, ahol megvásárolja a gyógyszereket, amelyeket otthon be kell vennie.


Wenn man sich unwohl fühlt, krank ist, geht er zum Arzt. Im Sprechzimmer ermittelt der Kranke dem Arzt seine Beschwerden. Der Arzt untersucht den Patienten, diagnostiziert die Krankheit, danach schreibt er die Medikamente auf, und gibt dem Kranken Ratschläge, damit er die Krankheiten bewältigen kann. Bei einer Erkältung sollte Bettruhe genügen, aber bei schweren Krankheiten (zB. Lungenentzündung) muss man sogar ins Krankenhaus gehen. Danach soll der Patient in die Apotheke, wo er die Medikamente/Arzneien kauft, die er zu Hause einnehmen soll.


Én ezt hoztam össze, tudom, ez egy komplett fogalmazás, de gondoltam tudsz belőle ötleteket meríteni, sok fontos kifejezést beleírtam. Nem tudom, elég ennyi, vagy hosszabb kell? (Tudok hosszabbat is.)


Esetleg néhány kifejezést írok, talán segít valamennyit. Elhiszem, ha tudod a kifejezések bizonyos részét, csak ezzel arra akarok rávilágítani, hogy sok dolgot bele lehet szőni. Pl. lehet arról írni, hogy milyen tünet melyik betegségre utal, az orvos hova utalhat be vele, megröntgeneznek, ultrahangos vizsgálatra utalnak be stb.


-r Ultraschall (ultrahang)

-e Röntgenaufnahme (röntgenfelvétel)

-einweisen (beutal)

-ich wurde an die radiologie überwiesen (beutaltak a radiológiára)

-Diagnose aufstellen (diagnózist felállít)

-Blutdruck/ den Puls messen (vérnyomást/pulzus mér)

-s Symptom ,-e (tünet)

-e Herzrhythmusstörung (szívritmuszavar)

-e Gehirnerschütterung (agyrázkódás)

-Fieber haben (láza van valakinek)

-es is jm. schwindlig (szédül)

-husten (köhögni)

-meine Nase läuft (folyik az orrom)

-ich habe Durchfall (hasmenésem van)

-e Verstopfung (szorulás)

-e Blinddarmentzündung (vakbélgyulladás)

-eine Operation/OP ist nötig (műtét szükséges)

-e Grippe (influenza)

-e Epidemie (járvány)

-e Mandelentzündung (mandulagyulladás)

-e Antibiotika (Pl.) (antibiotikum)

-e Tablette (tabletta)

-mir ist das Bein gebrochen (eltörött a lábam)

-Diese Symptome deuten auf Leberkrebs hin. (Ezek a betegségek májrákra utalnak.)

-Ein Dermatologe/Hautarzt untersucht die Haut, und kann sogar Hautkrebs entdecken. (Egy bőrgyógyász megvizsgálja a bőrt, és akár bőrrákot is felfedezhet.)

-Wenn einem der Magen ständlich wehtut, kann sein Arzt ihn an eine endoskopische Untersuchung einweisen. (Ha valakinek folyamatosan gyomorfájdalma van, az orvosa beutalhatja endoszkópos vizsgálatra.)


És így tovább, nem tudom, milyen szintre kell, de ezekből azért már össze lehet állítani egy jó kis szöveget akár középfokon is.


Írj nyugodtan, ha lenne kérdésed valamihez.

2017. aug. 13. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Bocsánat, "Ich wurde an die Radiologie eingewiesen."

(Az überweisennel pénzt utalunk át. :) )

2017. aug. 13. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Számomra ez is elegendő.

2017. aug. 13. 13:02
 5/6 anonim ***** válasza:
55%

#2) egészen szuper, és persze sok meló még úgy is, hogy anyanyelvi vagy (Ungarndeutsch). Chapeau!


Eine kleine Korrektur, mit Verlaub: a beteg elmondja a panaszait az orvosnak, az nem "ermittelt....", hanem "trägt dem Arzt seine Beschwerden vor", vagy egyszerűen csak "sagt dem Arzt, was für Beschwerden er hat" (köznapi szóhasználatban gyakori még: "...was ihm fehlt)


ermitteln = kideríteni, kinyomozni

2017. aug. 13. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hoppá, valóban hiba csúszott a gépezetbe... :) Danke für die Korrektur!
2017. aug. 16. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!