Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ti ezt hogy tudtátok megtanulni?

Ti ezt hogy tudtátok megtanulni?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem bírom megjegyezni megérten az angol nyelvtant. Most a birtokos névmásoknál tartok de egyszerűen nem tudom megérteni annyiféle variáció van enyém tied mindenféle izéből... :p
2017. aug. 16. 18:53
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
NE táblázatokat akarj megjegyezni, hanem szövegeket, példamondatokat.
2017. aug. 16. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Ne bújd a táblázatot, abból nem jegyzed meg. Keress mondatokat, vagy rakj be egy feliratos filmet, és elemezd végig a mondatokat. Bogarászd ki, hogy mikor milyen eset van.
2017. aug. 17. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
51%
Sz*rd le a táblázatot. Olvass angolul, nézz sorozatokat angolul magyar felirattal, majd rád ragad. Soha nem tanultam ezeket a táblázatokat, se a szabályokat. Egy idő után érezni fogod, és menni fog. (Persze, azért a rendhagyó igéket tanuld meg.)
2017. aug. 20. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

próbálj meg benne logikát keresni, mert bizony van benne :) nekem a táblázatokból tanulás megy a legkönnyebben, de ezek szerint neked nem, tehát ne ezzel a technikával foglalkozz, legfeljebb ellenőrzésre, áttekintésre használd.


a példamondatok nagyban segítenek, de szerintem úgy lehet a legjobban nyelvet tanulni, ha a való életből tanulod: könyvek, sorozatok, filmek, dalszövegek, Youtube-videók, FB. nehéz lesz elsőre belemerülni, de idővel látni fogod, mennyi minden ragadt rád. FB-on a Humans of New York nevű oldalt érdemes követni, itt érdekes szövegek vannak fent, az egyik legjobb nyelvtankönyv pedig Dohár Péter Kis angol nyelvtanja (viccesen, de nagyon jól magyaráz).

2017. aug. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!