Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol nyelv mellett milyen...

Angol nyelv mellett milyen nyelvet érdemes megtanulni? Melyiknek venném a legnagyobb hasznát?

Figyelt kérdés
Elsősorban fordítói pályával kapcsolatban érdekelne, hogy az angol mellé melyik nyelv a leghasznosabb. Nézegettem mostanában álláshirdetéseket, és meglepően sok német fordításos vagy egyéb munkákat látok ahova németül beszélő embereket keresnek. Ez alapján eszembe jutott a német, de még a holland is megfordult a fejemben, mert sokan mondják, hogy hasznos és nagyon kelendő mostanság. Oroszról is ezt hallom. Mi a véleményetek ezekről a nyelvekről? Illetve régebben tanultam pár évig spanyolul, régóta terveztem, hogy folytatom (sajnos már úgy érzem, hogy nem sokra emlékszem és sok a hiányosság), de valahogy mostanában elment tőle a kedvem, pont azért mert hatalmas hiányosságokat érzek a tudásomban, és néha azt is érzem, hogy talán jobb lenne előről kezdeni (4 évig tanultam). Illetve a hasznosságát illetően sem vagyok meggyőződve arról, hogy msot erre a nyelvre kellene ráfeküdöm, persze idővel biztos bepótolnám ezt is. Olasz is nagyon tetszik, de nem sokat tudok arról, hogy mennyire lehet hasznos. Franciáról sokan mondják, hogy nehéz, de az ugye aZ EU hivatalos nyelve és annak tényleg lenne értelme, viszont a kiejtése elég ijesztő számomra :D Szóval összegezve, én már szinte bármilyen nyelvre nyitott lennék, aminek tényleg van értelme. Egy ideig azt gondoltam, hogy csak azt érdemes tanulni ami jól cseng és tetszik az embernek (ilyen volt nálam a spanyol), de most már egyre inkább kezdek rájönni, hogy a hasznosságot is figyelembe kell venni. A nyelvérzékem jó, nem nagyon ijedek meg attól ha egy nyelv nehezebben tanulható, nem arra utazok, hogy könnyű legyen. Plusz mostanság már az sem érdekel, hogy szép nyelv legyen. Lényeg, hogy megtérüljön a befektetett idő, pénz. Tehát, miylen nyelveket javasolnátok az angol mellé? :)
2017. aug. 19. 19:32
 1/8 anonim ***** válasza:

Ahogyan a kérdést olvastam, egyből a német jutott eszembe, tényleg nagy hasznát lehet venni. Ahogy írtad, az orosz, a francia is nagyon hasznos. Ha fordítói pályáról van szó, szerintem itthon mégis a német a leghasznosabb. Nem tudom, az ország melyik részén élsz, de ahol én lakom (Nyugat-Magyarországon), rengeteg az osztrák, akik elég jól fizetnek egy-egy fordításért (akár képzettség nélküli, németül "mindössze" középszinten beszélőknek is). Az orosznak is nagy hasznát lehet venni mostanság, elsősorban üdülőhelyeken, ugyanis ott egyre több az orosz, az ukrán, a cseh és a szlovák (ők pedig az anyanyelvükön kívül legtöbb esetben csak oroszul pötyögnek valamit, angolul ritkábban). A francia nyelv hasznosságáról Magyarországon nem igazán tudok nyilatkozni (én most tanulom a nyelvet, egyelőre A2 szinten nyöszörgök valamit, de itthon hasznát még sehol nem vettem, viszont ez nem mérvadó). Hollandról, olaszról szintén nem tudok nyilatkozni, itt az én környékemen nem sok hasznát lehet venni, de pl. Budapesten megengedem, hogy keresett az ilyen nyelvtudással rendelkező ember, nekem erről fogalmam sincs. :D

Ha a németet választod, és alaposan, átlagon felüli szinten megtanulod, rosszul nem járhatsz; ennyit garantálhatok. :)

2017. aug. 20. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a választ! :) Egyébként én Budapest mellett élek, tehát fővárosi munkavállaláshoz kellene. Jöhetnek még javaslatok!
2017. aug. 20. 14:20
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Francia, Spanyol, Német, Kínai egyszerüsített, Kínai hagyományos
2017. aug. 21. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia, én angol-oroszos vagyok, szintén tolmácsira, fordítóira készülök. Érettségiig meg lesz az orosz középfokú magántanárral, plusz németet is tanulok. Némettel nincs sok tervem, valami hasznát veszem majd, de tolmácsnak és tanárnak nem megyek belőle, annak ott az orosz az angol mellé. A következő nekem a kínai lesz, kétségkívül hihetetlenül hasznos és egyre hasznosabb, plusz Kína nekem kedvenc ország. Azért viszem az oroszt, mert ez a kedvenc nyelvem, az plusz pont, hogy hasznos is. Sok nyelvvel jól jársz. Oroszt és kínait páran beszélik az országban, pont ezért hasznosak mindkettőnknek, hiszen te is fordítónak mész. Ezért éri meg extrém nyelveket tudni, és akármilyen munkánál, ha meglátják nálam az orosz-kínai kombót, extrém előny. Én tehát az extrém, de egyben hasznos nyelveket támogatom. Orosszal is kitágul a világ itt, a szláv népek családfájának tövében. :D Remélem, találok majd egyetemen orosz-kínai kombinációt.


Nyugodtan kérdezz bármit! :D


17/f

2017. aug. 22. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
jappán, kínai, kóreai, filipín
2017. aug. 23. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat. Nekem csak egy bajom van az orosszal, hogy egy db álláshirdetést sem találok, ahol kérnék. De viszont mindenki mondja, hogy egyre inkább hasznos lesz.
2017. aug. 23. 19:42
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha pl. atomben utazol.
2017. szept. 1. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
:D :D
2017. szept. 1. 11:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!