Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nagyon nagyon nehezen megy az...

Nagyon nagyon nehezen megy az angol hallásutábni szövegértés. Hogyan tudnám valahogyan még is javítani?

Figyelt kérdés

Szörnyen rosszul megy a hallot szöveg megértése pedig már 3-4 éve tanulom a nyelvet. Írott szöveget nagyon nagyon jól megértek.


Kiváncsi vagyok a véleményetekre hogy hogyan tudnám fejleszteni. szinte minden nap hallgatok angolt.


Lehet az a baj h nem vagyok az anyanyelvi közegben. :((


2017. aug. 22. 21:36
 1/4 anonim ***** válasza:

Milyen szinten vagy angolból? Ha már közelítesz a középfok felé, érdemes elkezdeni angolul híreket nézegetni. Azért jó, mert ott viszonylag szépen, érthetően beszélnek, ezért könnyebb megérteni, mint mondjuk egy sorozatot. :)

Nekem is a hallott szöveg megértése a gyengém mindegyik idegen nyelv tanulásakor, de tapasztalatból tudom, hogy ezen lehet segíteni, csak nagyon gyakorolni kell. Nekem az m1 angol nyelvű híradója segített. :)

Egy másik megoldás, hogy vannak fent pl. youtube-on is hallásértéses gyakorlatok, azokat is lehet csinálgatni, egyszer csak belejössz.

2017. aug. 22. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Én szerintem simán vagyok A2 szinten. AZ igazság az hogy szinte mindig csak angol csatornát nézek vagy filmet de még igy is nagy kihívás a szöveg megértése .:(
2017. aug. 22. 22:38
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem azt javasolta az angoltanárom, hogy elöször probálkozzak angol hang angol szöveg párositással, igy ugye hallod de tudod olvasni is. De probáld meg csak akkor olvasni, ha nagyon muszáj. Egy idö után már el is felejted majd olvasni.:)
2017. aug. 22. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nézz angolul filmeket angol felirattal.

Ha máshogy nem megy, fizess elő Netflixre.

2017. aug. 23. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!