Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvet tanuljam? 19L

Melyik nyelvet tanuljam? 19L

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Magyar-német vagyok, apukám német, anyukám magyar, de születésem óta külföldön élünk. Sokat költözünk. Németországban születtem, majd 8 évet éltünk Ausztriában. Így ez a két nyelv anyanyelvem. Elkezdtem az angolt alap suliban, majd a 3. Osztályt angliában kezdtem. 7-8 osztályt Magyarországon jártam. A gimit szintén Ausztriában kezdtem el, és olaszt tanultam,mert oda költöztünk és ott érettségiztem. Most fogok egyetemre menni és ezen nyelveken kívül tanulnék egy másikat. Szállítmányozást, logisztikát fogok tanulni, Europában szeretnék majd elhelyezkedni. Ezeket tudnám tanulni: francia, spanyol, lengyel, cseh, szlovák, mandarin, thai de más nyelvekre is van lehetőség csak nem egyetemen. Ezek közül melyik lenne legelőnyösebb nekem a szak mellé?

Köszönöm a válaszokat.



2017. aug. 24. 16:09
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
91%
Ha jól értem, beszélsz németül, magyarul, angolul és olaszul. Ha ez nem elég, akkor a franciát javaslom. Az olasz után nem lesz nehéz.
2017. aug. 24. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
71%
Én a spanyolt ajanlom. Hasonló valamennyire az olaszhoz,szép nyelv és ráadásul világnyelv is (lesz).
2017. aug. 24. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
94%

Ennyi nyelvtudással nagyon jól fogsz indulni az életben. Helyedben az alapján választani a következő nyelvet, hogy melyik tetszik jobban. Szerintem válaszd azt amelyik jobban tetszik.


Én a spanyolra szavaznék. Olasz és angol után hamar meg tudod tanulni és utána akár egy másik nyelv is jöhet.

2017. aug. 24. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Igazából szüleim már kiskoromtól kezdve "erőltették" a nyelvtanulást, így megszerettem. Igazából ezek a nyelvek tetszenek és nem tudok tetszés alapján választani, ezért gondoltam hogy megkérdezem ki mit javasol és jövőbeli szakmámban melyik a leghasznosithatobb.

2017. aug. 24. 19:24
 5/17 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem ha már beszélsz két germán, egy finnugor és egy latin nyelvcsaládhoz tartozó nyelvet, akkor most válassz egy szlávot. Én a helyedben lengyelt tanulnék. Én is beszélem és nem csak a lengyelt értem vele, de a szlovákot és a csehet is, ill. a többi szláv nyelvből is megérteni sok mindent. Úgyhogy én a lengyelre szavazok. :)
2017. aug. 25. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
83%
Szia! A franciának remek haszna van európán belűl, és az olasz után elvileg már sokkal könnyebb a tanulása. A szakod mellé kétség kívűl nyerő lenne!
2017. aug. 25. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
76%

Szia

Én is a franciát javasolnám.

Ha pl.: Amerikában terveznéd a jövőd, a spanyolt mondanám, de így inkább a francia.


Legalábbis én ezt választanám a helyedben.

2017. aug. 25. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
83%
Én kínaiul tanulnék. Kihívásokkal teli, nehéz, ám rendkívül hasznos nyelv.
2017. aug. 25. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
78%

A kínai szerintem is nagy aduász, de nehéz lehet a logika, meg az írás miatt. Bár minél több nyelven beszél az ember, annál könnyebben kezd bele egy újabba, és tanulja meg azt.

A kínaival egy más jellegű (világ)szemléletet is átveszel, 'több ember' leszel.

Orosz, mint legfőbb szláv nyelv?

2017. szept. 1. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
27%

A kínai nem aduász. Amelyik kínai ér valamit, az tud angolul. A többi munkás éhbérért. Tolmácsolásra pedig bőven van olyan emberük, aki jobban beszéli a nyelvet nálad. Rengeteg kínai félvér van szinte mindenhol a világon. Olyanok, mint a sáskák. De nemcsak a nyelv miatt preferálják jobban a saját fajtájukat.

Az orosznak sincs akkora értelme, mint sokan hiszik. Én nem üzletelnék velük semmi pénzért. Esetleg arra jó, hogy a többi szláv nyelvet megkönnyíti.

2017. szept. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!