Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tanuljam meg az angol...

Hogyan tanuljam meg az angol nyelvtant?

Figyelt kérdés

TELC középszintű nyelvvizsgára fogok menni ezért gyakorlás céljából megvettem egy TELC nyelvizsgára felkészítő könyvet. Reading Comprehension feladatok mennek szinte hibátlanul, de a Language Elements már nem igazán.

Mit tudnátok ajánlani? Hol kezdjek neki a nyelvtannak?



2017. aug. 26. 09:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%

Nekem egy kifejezetten erős passzív tudásom volt angolból, ami annyit tesz, hogy még bonyolultabb szövegeket is megértettem, élőbeszéd értelmezése is jól ment, sok szót tudtam, azonban amikor mondatot kellett volna írni, akkor leragadtam az egyszerű jelennél és kb. 100 szó használatánál.

Élőbeszédnél meg a can-es forma és kifújt...


Annyi volt a megoldás, hogy elkezdtem a legelejéről a nyelvtant és számtalan gyakorlófeladatot megoldottam. Esszéket írtam, kitalált történeteket, stb.

Így idővel belémrögzült és nagyon gyors fejlődést tudtam elérni.

Mondjuk azt, hogy 4 hónap alatt a passzív tudásom, ami egy nagyon-nagyon gyenge közepes szinten volt(nyelvtan nem használata, kerülve a bonyolultabb formákat, pár szónál leragadás), felment felsőfokúra(elsőre sikerült)

2017. aug. 26. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igen valahogy én is úgy gondoltam hogy az alapjaitól kezdem a nyelvtant csak az a baj hogy nem tudom hogy honnan tanuljam meg. Van valamilyen könyv vagy az interneten van valami jó oldal ahol el van magyarázva az egész?
2017. aug. 26. 09:22
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Mondhatnám, hogy fordulj azokhoz, akik ide járnak, és azt mondják sorozatban, hogy manapság a nyelvvizsgán nem kell nyelvtan. :) De pont ezt biztosan nem fogják olvasni, vagy ha igen, csendben távoznak. :D

Milyen magyarázat kell? Angol jó? Az egyik lehetséges út a Murphy-féle English Grammar in Use.

2017. aug. 26. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Akartam még írni, hogy a Dohár: Kis angol nyeltvan is aranyos, az meg még magyar is, a neten megtalálható, letölthető.
2017. aug. 26. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Hogy csinálod, hogy szinte hibátlan a Reading rész? Én is Telcre készülök, és egyáltalán nem megy az sem. Nagyon sok szot nem értek, de miután leforditom a szöveget, néha akkor sem azt irnám válasznak ami egyébként a megoldás. Régota gyakorolsz? Fejlödik ez minél több feladatot megcsinálsz? Nagy a szokincsed?
2017. aug. 26. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is végig tanultam a Murphy englis grammar in use-t. Elég sok minden hiányzik belőle, de kezdésnek nem rossz. Ez mellé még ajánlom figyelmedbe. Dévainé Angeli Mariann gyakorlatok alap-közép-felsőfokú nyelvvizsgára. Nagyon jó gyakorló mondatok vannak benne, fordítással. Rögtön le tudod magad ellenőrizni.
2017. aug. 26. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nagy a szókincsem ezért általában le tudok fordítani sok mondatot, gondolom azért megy a readinges rész.
2017. aug. 26. 10:06
 8/11 anonim ***** válasza:
*English*
2017. aug. 26. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

De cserélnék veled :D

A Dohár az tényleg jó, szerintem egy hétvége alatt át tudod venni az igeidőket, utána már csak gyakorolni kell, de jó lesz, mert azt fogod észrevenni hogy még könnyebb az olvasás.

Aztán jöhetnek a szerkezetek, segédigék stb.

2017. aug. 26. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%

"azokhoz, akik ide járnak, és azt mondják sorozatban, hogy manapság a nyelvvizsgán nem kell nyelvtan"


Erről meg annyit, hogy egy rakás olyan ismerősöm van, hogy full vakon elment, olyan szinte volt tudatlan, hogy nem igaz, aztán egy laza 65%-kal csak átcsusszant.

Mások meg úgy mentek el, hogy egy éven belül be akarnak húzni egy felsőfokút is, aztán simán buktak 55%-kal.

Majd másfél hónappal később a kövi vizsgán meg kijöttk 85%-kal.

Akkor most hogy van ez?

2017. aug. 26. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!