Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek egy diszlexiás is...

Szerintetek egy diszlexiás is megtanulhat több nyelvet középfokon? Ha igen milyen tanácsotok, tippetek lenne? Én diszlexiás/diszgráfiás vagyok.

Figyelt kérdés
2010. máj. 25. 17:10
 1/6 anonim ***** válasza:
hogyne, hogy jutott eszedbe, hogy nem 11 éves diszlexiás fiú ismertem, aki jól beszélt az anyanyelve mellett angolul és franciául + spanyolul tanult még a suliban
2010. máj. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
*? kimaradt:D
2010. máj. 25. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia, én diszlexiás vagyok, és egyszerre négy nyelvet tanulok. Az egyikből nyelvvizsgát is tettem, szóban és írásban.

A szavakat forgó rendszerben rendszeresen ismételni kell. Hasonlóan, a nyelvtant sem szabad azzal elintézni, hogy én ezt már tudom. Gyakorolj sokat; példák nélkül nem alakulnak ki a készségeid. Ne siess el semmit; te nem tudsz annyi mindent egyszerre megtanulni, mint egy átlagos képességű ember. Ha túl türelmetlen vagy, akkor a diszlexiád jelentkezni fog az adott nyelvben. Keress egy olyan környezetet, ami bátorít, és akkor szólalj meg, ha rendben érzed magadat. Igyekezz az adott nyelven gondolkodni, és ne zavarjanak a hibák!

2010. máj. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
mindenhez, ahogy ehhez is kitartás és szorgalom kell. Nem szabad feladni és mindig bíznod kell magadban. Ez vonatkozik mindenkire :)
2010. máj. 26. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a pozitív válaszokat!
2010. máj. 26. 12:07
 6/6 anonim válasza:
A lányom diszlexiás , és német nyelven szerzett diplomát. 2 évvel tovább tartott és nagyon sokat tanult +a különórák. 6.ban tanult még csak meg olvasni speciális módszerrel. Gimire nagyjából felzárkózott , utána már könnyebb volt. Hajrá!!! 30 évesen amikor már el kell tartani magadat és egy családot senkit nem fog érdekelni kinek milyen nehézségei voltak az elején. Neked ezzel kell megküzdeni. Másnak egyéb jut.
2010. dec. 28. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!