Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ebben az évben szeretnék...

Ebben az évben szeretnék előrehozott érettségit tenni angolból középszinten. Már megvan a középfokú nyelvvizsgám, ezért gondoltam hogy megpróbálom. Szerintetek menne?

Figyelt kérdés
De nagyon izgulok, mert mikor nézegettem a feladatokat más mint amire a nyelvvizsgára készültem. (itt a nyelvhelyességre gondolok). Mit csináljak?

2017. aug. 28. 18:01
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Igen, könnyebb a kpfokú érettségi mint a nyelvvizsga.

Szépen jelzed a tanárnak/tanárnőnek, onnantól órán félreülsz és ad külön feladatokat amivel a szakaszvizsgákra (ugyanis le kell tenned az azévi és jövő évi tananyag szakaszvizsgáját) készülsz, az gyakorlatilag annyiból áll hogy elolvasod a tankönyveket, majd érettségi feladatokat kapsz amikben eleinte segít. Élesben jobban megy mint gyakorlásnál, a gyakorló tesztjeim 80-85%osak lettek, élesben 94%. A szóbelinél csak kommunikálnod kell, az semmi ha tudsz angolul beszélgetni.

2017. aug. 28. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Mit csinálj? Érettségi feladatokat! Azért nem ártana, ha minimálisan tájékozott lennél, legalább annyira, hogy tudd, hogy a középszintű érettségi B1, vagyis alapfok. Innentől nem tudom, mit parázol. De ha nem annyira megy a nyelvhelyességi rész, akkor azt gyakorolod. És ennyi.
2017. aug. 28. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!